Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشتی ازبکی «کورَش» در پاریس؛ ورزشکار زن آلمانی غوغا کرد

«کورَش» ازبکی در پاریس
«کورَش» ازبکی در پاریس Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها هوادار و ورزشکار برای آخرین دوره مسابقات «کورَش» در پاریس گرد هم آمدند. این مسابقات برای کسب جایزه رئیس جمهوری ازبکستان در پایتخت فرانسه برگزار شد.

آگهی

صدها هوادار و ورزشکار برای آخرین دوره مسابقات «کورَش» در پاریس گرد هم آمدند. این مسابقات برای کسب جایزه رئیس جمهوری ازبکستان در پایتخت فرانسه برگزار شد.

برگزاری این رقابت ورزشی در اروپا بسیار مهم است، رقابتی که در حال گسترش در جهان است و خانواده این نوع کشتی ازبکی امیدوار است در سال پیش رو ورزشکاران بیشتری را جذب خود کند.

در مراسم افتتاحیه، نماینده فدراسیون «کورَش»فرانسه طی سخنانی بر ارزش‌های انسانی این رشته و نقش آن در بهبود سلامت جسمی و روحی تاکید کرد.

دوستداران و کشتی‌گیران «کورَش» امیدوارند روزی این کشتی به المپیک راه یابد. کمیل یوسوپوف، بنیان‌گذار «کورَش» مدرن از برگزارکنندگان فرانسوی تشکر کرد و گفت: «امسال چهار دوره مسابقات بین‌المللی در قاره اروپا داشتیم. هدف اصلی برگزاری چنین مسابقاتی تقویت مشارکت، عمومی‌سازی و توسعه «کورَش» است. از اولویت‌های بسیار مهم ما اضافه کردن این ورزش به برنامه بازی‌های اروپایی است. می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و عمیقا از کشور میزبان به خاطر استقبال گرم و همکاری فعالانه‌ در برگزاری این مسابقات تشکر کنم.»

بیش از ۶۰ ورزشکار از ۳۰ کشور مختلف در این رقابت‌ها شرکت کردند و بخش وزن آزاد، انتظارات را برآورده ساخت.

در رقابت ورزشکاران برتر روی تشک یا «گیلَم»، سه تن از آن‌‌ها به نام‌های محمدکریم خُرم‌اف از ازبکستان، زاکرو کولوم از صربستان و دانو بوبون از مقدونیه، عملکرد شاخصی ارائه دادند و تماشاگران پاریسی را به تشویق خود واداشتند.

پس از رقابتی نفس‌گیر، خُرم‌اف و کولوم با برتری وزنی نسبت به ورزشکار صرب به دیدار نمایشی صعود کردند و در این مسابقه خُرم‌اف با تلاش بسیار بر رقیب خود پیروز شد.

در مسابقات زنان، جاسمین گرابوسکی نمایشی خیره‌کننده ارائه کرد و کسی جلودار این ورزشکار آلمانی نشد و در چهار مسابقه پایانی بر رقبای لهستانی و فرانسوی خود پیروز شد. این اولین حضور گرابوسکی در این ورزش بود و توانست با کسب امتیاز کامل در وزن خود افتخار آفرینی کند.

توئیتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

برنده این مسابقات مبلغ ۵ هزار یورو، نایب قهرمان ۳ هزار و نفر سوم ۲ هزار یورو جایزه نقدی دریافت کردند. ورزشکارانی هم که سکوی قهرمانی را از دست دادند، جایزه نقدی دریافت کردند و برای شکست ورزشکارانی چون خُرم‌اف و گرابوسکی در دور بعدی این رقابت‌ها تلاش خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

شوکت میرضیایف، رئیس جمهور فعلی ازبکستان پیروز انتخابات اعلام شد

قرعه ‌کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمان آسیا؛ پرسپولیس ایران با پاختاکور ازبکستان بازی می‌کند