جایزه ۷۹۰ میلیون دلاری «مگا میلیون» در انتظار برنده خوش شانسی که اعداد را درست حدس بزند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بخت آزمایی مگا میلیون
بخت آزمایی مگا میلیون   -   کپی رایت  AP photo

شرکت بخت‌آزمایی مگا میلیون اعلام کرد پس از آنکه روز جمعه هیچ کس نتوانست جایزه ۶۶۰ میلیون دلاری این هفته را برنده شود، مبلغ جایزه به ۷۹۰ میلیون دلار افزایش یافته است. این بدان معناست که حالا چهارمین جایزه تاریخ ایالات متحده در انتظار برنده خوش شانسی است که بتواند اعداد درست قرعه کشی را حدس بزند. 

در آخرین قرعه کشی این شرکت تنها ۴ نفر توانستند جایزه یک میلیونی برنده شوند و خبری از جایزه‌های بزرگ‌تر نبود. هرچند شرکت‌کنندگان بسیاری هم جوایز کوچکتری بردند اما هیچ کس نتوانست صاحب ۶۶۰ میلیون دلار رویایی شود. 

رقم جایزه اصلی ابه این دلیل افزایش پیدا کرده که در ۲۸ قرعه کشی متوالی هیچ کس نتوانست اعداد را درست حدس بزند. کسانی که امیدوار به برنده شدن داشتند باید شانس ۱ در ۳۰۲ میلیون را شکست می‌دادند. 

اگر جمعه شب کسی برنده این جایزه می‌شد و گزینه دریافت نقدی را انتخاب می‌کرد، پس از کسر مالیات مبلغی حدود ۳۸۸ میلیون دلار به خانه می‌برد. حالا اما برنده قرعه‌کشی آتی پس از کسر مالیات چیزی حدود ۴۶۴ میلیون دلار به جیب خواهد زد. 

مدیران شرکت مگا میلیون از همین حالا به برنده یا برندگان احتمالی قرعه‌کشی بعدی توصیه کرده‌اند که برای دریافت جایزه خود با یک وکیل و یا مشاور مالی تماس بگیرند تا مطمئن شوند بهترین تصمیم را گرفته‌اند. 

حال باید دید پس از ۲۹ قرعه کشی بالاخره برنده خوش‌شانس این جایزه هنگفت مشخص خواهد شد یا باز هم این مبلغ اضافه و قرعه به نوبت ۳۰ کشیده می‌شود.