Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مهندسی که ادعا کرد هوش مصنوعی گوگل توانایی «ادراک» دارد، اخراج شد

شرکت گوگل و هوش مصنوعی
شرکت گوگل و هوش مصنوعی Copyright canva pro
Copyright canva pro
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گوگل متعلق به شرکت آلفابت اعلام کرد یک مهندس ارشد نرم‌افزار را که ادعا می‌کرد هوش مصنوعی تولیدی این شرکت به توانایی «ادراک» رسیده است، اخراج کرد.

آگهی

گوگل متعلق به شرکت آلفابت اعلام کرد یک مهندس ارشد نرم‌افزار را که ادعا می‌کرد هوش مصنوعی تولیدی این شرکت به توانایی «ادراک» رسیده است، اخراج کرد.

گوگل ماه گذشته بلیک لمواین را به دلیل نقض سیاست‌های این شرکت از کار تعلیق و اعلام کرد که ادعاهای او درباره زبان مبتنی بر شبکه عصبی این شرکت موسوم به «مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگو» (LaMDA) کاملا بی‌اساس است.

سخنگوی گوگل در ایمیلی به رویترز گفت: «باعث تاسف است که علیرغم تعامل طولانی در این موضوع، بلیک همچنان مصمم بود به‌طور مداوم سیاست‌های شفاف استخدامی و امنیت داده‌های شرکت را نقض کند، سیاست‌هایی که شامل حفاظت از اطلاعات محصول می‌شود.»

وی با آرزوی موفقیت برای بلیک افزود که این شرکت به توسعه دقیق مدل‌های زبان ادامه می‌دهد.

گوگل سال گذشته گفته بود که «مدل زبانی برای برنامه‌های گفتگو» (LaMDA) طبق تحقیقات این شرکت ساخته شده و در واقع یک مدل زبانی است که می‌تواند از طریق محتوای مکالمات یا متن‌های مکتوب آموزش ببیند و درباره هر موضوعی صحبت کند. گوگل تصریح کرد که این مدل زبانی تنها یک الگوریتم پیچیده است اما هوشیاری و توانایی ادراک ندارند.

گوگل اعلام کرده است که صدها محقق و مهندس این شرکت با این نرم‌افزار کار کرده‌اند و به نتیجه‌ای متفاوت از ادعاهای آقای لمواین رسیده‌اند. آقای لمواین پیشتر گفته بود که این سیستم «به اندازه یک کودک ۷ یا ۸ ساله قوه درک و استنتاج دارد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۷ روش برای تسهیل کارها با استفاده از چت‌جی‌پی‌تی؛ چگونه سریع‌تر و بهره‌ورتر از گذشته باشیم؟

گوگل پروژه‌های حدود ۴۰ رسانه اروپایی را تامین مالی می‌کند

آلمان «تجلیل‌کنندگان از تروریسم» را اخراج می‌کند؛ «خارجی‌ها مجاز به نفرت‌پراکنی نیستند»