سیل در استان فارس؛ دست‌کم ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است   -   کپی رایت  خبرگزاری مهر

سیل در استان فارس ایران جان دست‌کم ۲۱ نفر را تاکنون گرفته است. مهدی ولیپور رئيس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در گفتگو با رسانه‌های داخلی می‌گوید در پی وقوع سیل در شرق استان فارس تاکنون ۲۱ نفر کشته شده‌اند. این در حالی است که ۳ نفر نیز مفقود شده‌اند. 

مقام‌های استان فارس می‌گویند از این تعداد تا کنون جسد ۱۴ نفر از قربانیان شناسایی شده است. 

به گفته مقام‌های محلی بارش شدید باران در عصر جمعه، ۳۱ تیر موجب جاری شدن سیل در محدوده رودخانه رودبال در استان فارس شده و مشکلات بسیاری را برای افراد بومی پدید آورده است. مدیریت بحران استانداری فارس ابتدا تعداد جان باختگان را ۱۱ و مفقودان را ۱۳ نفر اعلام کرده بود اما با گزارش‌های تکمیلی مشخص شد که افرادی که در اثر این سیل مهیب جان خود را از دست داده‌اند افزایش یافته است. 

خلیل عبداللهی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان فارس در این خصوص به خبرگزاری ایسنا گفته است که بارش شدید باران در شهرستان استهبان حوالی سلطان شهباز، وقوع سیل از سد رودبال را به دنبال داشته است. او همچنین اضافه کرده که علاوه بر تلفات انسانی، جاری شدن سیل خسارت‌های مادی زیادی هم به بار آورده است که از آن جمله می‌توان به آب‌گرفتگی خودروها و آسیب دیدن خانه‌ها اشاره کرد. 

رئيس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز هم صبح روز شنبه اول مرداد خبر داد که سه گروه از نیروهای تخصصی غواصی و کوهستان از شیراز عازم استهبان شده‌اند تا بتوانند به نیروهای امداد و نجات در این شهرستان بپیوندند. 

همچنین مقام‌های بهداشتی استان فارس خبر داده‌اند که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان در شهرستان‌های استهبان، داراب، نی‌ریز و همچنین شیراز به حالت آماده باش در آمده‌اند. 

هنوز مشخص نیست این سیل چه میزان خسارت در استان فارس بر جا گذاشته و مقام‌های محلی می‌گویند بررسی‌های آتی تصویر شفاف‌تری در این خصوص ارائه خواهند داد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود جان باختن دست‌ٰکم ۲۱ نفر در پی این سیل، رئيس سازمان امداد و نجات هلال و احمر ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا می‌گوید در فصل تابستان زمانی که بارندگی های اینچنینی اتفاق می‌افتد احتمال جاری شدن سیل و به وجود آمدن چنین مشکلاتی وجود دارد. او همچنین اضافه کرده که کاری به جز جستجو نمی‌توان انجام داد و نیروهای امدادی هم برای کمک به افراد آسیب دیده در محل حضور دارند.