Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

راه حل لوکاشنکو برای پایان دادن به جنگ اوکراین و سقوط نکردن به «پرتگاه جنگ هسته ای»

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از مریم عباسی‌زاده
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به زعم رئیس جمهور بلاروس، که خود نیز قلمرو سرزمینش را برای حمله به اوکراین در اختیار ارتش روسیه قرار داده بود، این کی‌یف است که باید قبول کند که امتیاز دهد. لوکاشنکو تنها راه برون رفت از این مناقشه را رفتن به میز مذاکره عنوان کرد.

آگهی

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، متحد اصلی روسیه، پنجشنبه ۲۱ ژوئیه در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری فرانسه گفت: «غرب، اوکراین و روسیه باید برای نیفتادن در«پرتگاه جنگ هسته‌ای» موافقت کنند.

آقای لوکاشنکو در ادامه افزود: «بیایید تمامش کنیم. ما نباید جلوتر برویم. اگرادامه دهیم در پرتگاه می‌افتیم. جلوتر رفتن یعنی جنگ هسته‌ای. نباید تا این حد پیش رفت. باید این هرج و مرج را متوقف کنیم. باید توافق کرد و به جنگ پایان داد».

اما به زعم رئیس جمهور بلاروس، که خود نیز قلمرو سرزمینش را برای حمله به اوکراین در اختیار ارتش روسیه قرار داده بود، این کی‌یف است که باید قبول کند که امتیاز دهد. لوکاشنکو تنها راه برون رفت از این مناقشه را رفتن به میز مذاکره می داند.

مذاکرات قبلی که در روزهای نخستین حمله روسیه به اوکراین آغاز شده بود، با شکست مواجه شد و هر یک از طرفین یکدیگر را مقصر دانستند.

آقای لوکاشنکو در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «همه چیز به اوکراین بستگی دارد. خاص بودن این لحظات در حال حاضر این است که جنگ می تواند طی یک شرایط مطلوبتر و قابل قبول‌تری برای اوکراین پایان پذیرد».

وی خاطرنشان کرد: اوکراین باید موافقت کند که «هرگز سلاح‌هایی که تهدیدی برای روسیه محسوب می‌شود را در خاک خود نداشته باشد».

به گفته وی، اصطلاح «نازی‌زدائی» که روسیه درباره اهداف نظامی خود در اوکراین به کار می‌برد، یک بحث «فلسفی» است و نکته مهم در واقع تنها امنیت روسیه است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقادهای گسترده از رئیس‌جمهور پیشین فرانسه به دلیل پیشنهاد «سازش» با مسکو

واکنش مسکو درباره حمله به بندر اودسا: اهداف نظامی اوکراین را منهدم کردیم

نگرانی کرملین از فعالیت‌های جدید اوکراین در مرز بلاروس؛ کی‌یف: توطئه اطلاعاتی است