اسرائیل به تلافی شلیک یک گلوله از غزه، یک پایگاه حماس را بمباران کرد

انفجار ناشی از بمباران غزه در روز یکشنبه/آرشیو
انفجار ناشی از بمباران غزه در روز یکشنبه/آرشیو Copyright Mohammed Ali/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه یکی از پایگاه‌های حماس را در نوار غزه بمباران کرد. پیش از این حمله، از این منطقه به سوی اسرائیل تیراندازی شده بود.

آگهی

ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه یکی از پایگاه‌های حماس را در نوار غزه بمباران کرد. پیش از این حمله، از این منطقه به سوی اسرائیل تیراندازی شده بود.

به گفته ارتش اسرائیل، نیروی هوایی این کشور پس از شلیک «یک گلوله» از غزه، یک موضع حماس در شمال این باریکه را هدف قرار داد. گلوله شلیک شده از غزه به یک ساختمان صنعتی در منطقه نتیو هاسارا در جنوب اسرائل اصابت کرده است.

نوار غزه از ۱۵ سال پیش در محاصره کامل ارتش اسرائیل قرار دارد. شامگاه شنبه، و در پی شلیک چند راکت به سوی اسرائیل، چندین پایگاه حماس در همین منطقه بمباران و منهدم شدند. این حملات با وجود خسارات گسترده، قربانی در پی نداشت. حماس یک روز پس از سفر جو بایدن به اسرائیل به سوی این کشور موشک شلیک کرد.

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل پس از حملات شنبه تاکید کرده بود که این کشور با سرعت و شدت و دقت به شلیک‌های نوار غزه پاسخ می‌دهد.

حماس از سال ۲۰۰۷ و پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی در سرزمین‌های فلسطینی، کنترل نوار غزه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت را به‌طور کامل به دست گرفت. از آن زمان تاکنون جنبش مقاومت اسلامی فلسطین بارها با اسرائیل وارد جنگ‌های چند روزه شده است. آخرین دور جنگ میان دو طرف در ماه مه سال ۲۰۲۱ درگرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش مصر برای توقف درگیری بین اسرائیل و شبه‌نظامیان در غزه؛ تبادل آتش همچنان ادامه دارد

توافق اسرائیل و جهاد اسلامی فلسطین برای آتش‌بس پس از ۵ روز درگیری شدید

مرگ ششمین فرمانده ارشد جهاد اسلامی فلسطین در جریان حملات هوایی اسرائیل به غزه