Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سپاه پاسداران: زنی که در قاچاق دختران ایرانی به اربیل عراق نقش داشت بازداشت شد

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران
سازمان اطلاعات سپاه پاسداران Copyright خبرگزاری مهر
Copyright خبرگزاری مهر
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران می‌گوید زنی را که در قاچاق و انتقال بیش از هزار زن ایرانی به اربیل عراق نقش داشته است، بازداشت کرده است.

آگهی

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران می‌گوید زنی را که سرکرده باند قاچاق دختران ایرانی به اربیل عراق بوده، دستگیر کرده است. این در حالی‌است که در برخی از گزارش‌ها، این زن یک فعال حقوق همجنس‌گرایان معرفی شده است. 

خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران در ایران در گزارش‌های خود به نقل از سازمان اطلاعات سپاه نوشته‌اند که زهرا منصوری همدانی با نام مستعار ساره از سوی اعضای این نهاد که در ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی از آنها تحت عنوان «سربازان گمنام امام زمان» یاد می‌شود، دستگیر شده است. 

سپاه پاسداران در حالی خبر از دستگیری این فرد داده که در آبان ماه سال گذشته  گزارش‌هایی در خصوص دستگیری این زن در مرز ترکیه و ایران منتشر شده بود. در آن زمان سازمان‌های حقوق بشری خانم زهرا منصوری را یک فعال حقوق همجنس‌گرایی معرفی کرده بودند که در اقلیم کردستان عراق زندگی می‌کند.

اما سپاه پاسداران می‌گوید ساره در ترویج همجنس‌‌گرایی، قمار، کلاهبرداری، قبح‌زدایی از روابط جنسی نامشروع و انتشار آن در فضای مجازی نقش داشته است. همچنین در ادامه گزارش رسانه‌های داخلی آمده است که ماموران سپاه توانسته‌اند از طریق این زن یکی از بزرگ‌ترین باندهای قاچاق زنان و دختران ایرانی به اربیل عراق را شناسایی کنند. بر اساس این گزارش دو نفر به نام‌های علیرضا فرجادی کیا و کتی از طرییق همکاری با ساره بیش از هزار زن و دختر ایرانی را به اربیل عراق منتقل کرده‌اند. 

سپاه در حالی خبر بازداشت خانم زهرا منصوری را منتشر کرده که گزارش‌ها حاکی از آن است که او پنجم آبان سال گذشته و در نزدیکی مرز ایران و ترکیه توسط ماموران سپاه دستگیر شده است. پس از بازداشت او، سپاه اتهام او را فساد فی‌الارض دانسته بود. اتهامی که مجازات آن در ایران اعدام است. 

همین مسئله باعث شد تا سازمان عفو بین‌الملل در بهمن‌ماه سال گذشته در نامه‌ای خطاب به رئيس قوه قضائیه ایران، با اشاره به اتهامات مطرح شده علیه خانم صدیقی، درباره خطر اعدام او هشدار دهد. عفو بین‌الملل در آن نامه صدیقی را یک «فعال حقوق همجنس‌گرایان» معرفی کرده بود. 

به کانال تلگرام یورونیو فارسی بپیوندید

نهادهای حقوق بشری هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده‌اند و پایگاه‌های خبری اقلیم کردستان هم تنها خبر منتشر شده در خبرگزاری تسنیم را بازنشر کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاچاقچیان انسان و ترول‌های آنلاین پناهجویان زن اوکراینی را هدف گرفته‌اند

پاکستان: در موضوع قاچاق زنان پاکستانی به چین غلو شده است

واکنش‌ها به حملات موشکی سپاه پاسداران به کردستان عراق و سوریه؛ بغداد سفیرش را از ایران فراخواند