Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرمانده ارتش ایران: به کشورهایی که در مسیر انقلاب اسلامی هستند تسلیحات صادر می‌کنیم

پهپادهای ایران
پهپادهای ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمانده نیروی زمینی ارتش می‌گوید ایران آمادگی دارد به کشورهایی که در مسیر انقلاب اسلامی هستند، تسلیحات نظامی صادر کند.

آگهی

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران می‌گوید که تهران آمادگی دارد تجهیزات و تسلیحات نظامی را به به کشورهای دیگر صادر کند. 

این مقام نظامی ایران روز سه‌شنبه و در حاشیه بازدید از یک پادگاه توپخانه ارتش در شهرضا ضمن اشاره به این مطلب تاکید کرد که ایران این تسلیحات را به کشورهایی می‌فرستد که از نظر او «در مسیر انقلاب اسلامی» حرکت کنند. 

حیدری همچنین مدعی شد که ایران در چرخه دفاعی خود به صورت کامل به خودکفایی رسیده و نیازی به خرید تسلیحات از کشورهای دیگر ندارد. 

اظهارات این مقام ارتش ایران همزمان با انتشار گزارش‌های مختلف در خصوص احتمال فروش پهپادهای ایران به ارتش روسیه مطرح می‌شود. مقام‌های آمریکایی می‌گویند تهران در صدد فروش پهپاد به ارتش روسیه برای به‌کار گیری در جنگ با اوکراین است. موضوعی که از سوی مقام‌های ایرانی رد شده است. 

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در گفتگوی تلفنی با همتای اوکراینی خود، این موضوع را تکذیب و تاکید کرد که تهران قصد ندارد تسلیحاتی به روسیه تحویل دهد. امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود ضمن اشاره به گفتگو با دیمیتری کولبا، نوشت: «در گفتگو با آقای کولبا ضمن رد اتهامات بی پایه و اساس اخیر مشاور امنیت ملی آمریکا علیه کشورمان، مبنی بر ارسال پهپاد ایرانی به روسیه برای به‌کارگیری در جنگ علیه اوکراین، به آقای کولبا تاکید کردم طرح این گونه ادعاها هم زمان با سفر بایدن به سرزمین های فلسطین اشغالی، در راستای اهداف و اغراض سیاسی است. موضع اصولی و صریح جمهوری اسلامی در مخالفت با جنگ و حمایت از توقف جنگ، همانند رویکرد دوگانه برخی کشورهای غربی مبتنی بر استاندارد دوگانه نیست.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا با وجود تکذیب مقامات ایرانی: روس‌ها دوبار از پهپادهای شاهد در کاشان دیدن کرده‌اند

کاخ سفید: ایران پهپادهایی با قابلیت حمل سلاح به روسیه تحویل می‌دهد

اقدام هماهنگ آمریکا و بریتانیا در تحریم کشتی‌ها، شرکت‌ها و افراد مرتبط با برنامه پهپادی ایران