طلا در بسته جدید تحریم‌های اروپا علیه مسکو جای می‌گیرد

اتحادیه اروپا و تحریم طلای روسیه
اتحادیه اروپا و تحریم طلای روسیه Copyright کانوا پرو
Copyright کانوا پرو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا صادرات طلا از روسیه را در بسته جدید تحریم‌های خود علیه مسکو جای می‌دهد.

آگهی

اتحادیه اروپا صادرات طلا از روسیه را در بسته جدید تحریم‌های خود علیه مسکو جای می‌دهد. این اتحادیه تاکنون ۶ بسته تحریم را علیه مسکو تصویب کرده که آخرین مورد آن، توقف واردات نفت از روسیه به میزان ۹۰ درصد تا پایان سال ۲۰۲۲ توسط کشورهای عضو تا پایان سال ۲۰۲۲ است.

ماروش شفچوویچ، معاون کمیسیون اتحادیه اروپا در نشست وزرای امور اروپا در پراگ گفت که این اتحادیه راه‌های تحریم طلا را که یکی از کالای مهم صادراتی روسیه است، بررسی خواهد کرد. این اقدام به دنبال تصمیم گروه هفت در ممنوع کردن صادرات طلا از روسیه انجام می‌شود.

او هدف اتحادیه اروپا از تحریم طلای روسیه را بستن «گریزگاه‌هایی» عنوان کرد که برخی به کمک آن‌ها، تحریم‌های پیشین علیه مسکو را دور می‌زنند. پیشتر آمریکا، ژاپن و کانادا واردات طلای روسیه را ممنوع کرده بودند.

معاون کمیسیون اتحادیه اروپا  همچنین گفت که این اتحادیه می‌خواهد با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، به پایان دادن به جنگ اوکراین در سریع‌ترین زمان ممکن کمک کند.

اوکراین در آستانه نشست پراگ از اتحادیه اروپا خواسته بود تا این اتحادیه تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کند. به گفته معاون کمیسیون اتحادیه اروپا، کشورهای عضو اتحادیه هفته آینده درباره تحریم طلای روسیه گفتگو خواهند کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

صادرات طلای روسیه در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه جنگ و تحریم؛ «مک دونالد روسی» فعلا و تا فصل برداشت سیب زمینی ندارد

آیا تحریم نفت و گاز روسیه ماشین جنگی دولت پوتین را از کار خواهد انداخت؟

زبان روسی و اصلاحات قضایی در گاگائوزیا؛ چالش‌های جدیدی که دولت مولداوی با آنها مواجه است