Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کانادا بار دیگر در فرودگاه‌های اصلی از مسافران تست کرونا می‌گیرد

مسافران در فرودگاه تورونتو
مسافران در فرودگاه تورونتو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است روند تست گرفتن تصادفی از مسافران در فرودگاه‌های تورونتو، کلگری، مونترال و ونکوور از روز ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) از سر گرفته شود.

آگهی

دولت کانادا اعلام کرد که از هفته آینده از مسافرانی که وارد چهار فرودگاه اصلی این کشور می‌شوند به طور تصادفی تست ابتلا به ویروس کرونا گرفته خواهد شد.

روند تست گرفتن تصادفی از مسافران در فرودگاه‌های اصلی کانادا پیش از این متوقف شده بود. بنا به اعلام دولت فدرال کانادا ممکن است از مسافرانی که وارد فرودگاه‌های تورونتو، کلگری، مونترال و ونکوور می‌شوند تست ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» گرفته شود.

انجام این تست‌ها برای مسافران اجباری خواهد بود. آزمایش ابتلا به کرونا از آن دسته از مسافران که به طور کامل در برابر این ویروس واکسینه شده‌اند در داخل فرودگاه‌ها گرفته خواهد شد. این در حالی است که آن دسته از مسافران که واکسینه نشده‌اند یا دوزهای کافی واکسن را دریافت نکرده‌اند باید در خارج از فرودگاه‌ها تست بدهند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت کانادا همچنین اعلام کرده است مسافرانی که به طور کامل در برابر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» واکسینه نشده‌اند باید در روز اول و هشتم قرنطینه اجباری‌شان پس از ورود به خاک کانادا تست کرونا بدهند. 

قرار است روند تست گرفتن تصادفی از مسافران در فرودگاه‌های تورونتو، کلگری، مونترال و ونکوور از روز ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) از سر گرفته شود. فرودگاه اتاوا پیش از این روند تست گرفتن تصادفی از مسافران را در راستای جلوگیری از معطل شدن آنها متوقف کرده بود. مقامات اتاوا در نظر داشتند تا انجام آزمایش ابتلا به کرونا را به خارج از فرودگاه منتقل کنند. 

تدروس ادهانوم، مدیر سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه هشدار داده بود که بشر هنوز با پایان همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهان فاصله دارد. او از دولت‌ها خواسته بود که تدابیری مانند استفاده از ماسک، تهویه مناسب و انجام آزمایش‌های ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» را در دستور کار قرار دهند. 

موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان طی هفته‌های گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرید املاک مسکونی در کانادا برای خارجی‌ها ممنوع شد

دولت کانادا خرید مسکن را برای خارجی‌های غیرمقیم ممنوع می‌کند

اعتراض‌ها به تدابیر بهداشتی در کانادا؛ لزوم ارائه گواهی سلامت در انتاریو لغو می‌شود