Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمازون برای سرطان سینه و پوست واکسن می‌سازد

آمازون واکسن سرطان تولید می‌کنید
آمازون واکسن سرطان تولید می‌کنید Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از مریم عباسی‌زاده
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمازون و فرد هاچینسون به‌دنبال جذب ۲۰ داوطلب بالای ۱۸ سال برای آزمایش مرحله اولیه یا فاز۱ هستند. هدف ایجاد «واکسن های شخصی شده» است که می‌تواند سرطان سینه و ملانوم که نوعی سرطان پوست است را درمان کند.

آگهی

آمازون با همکاری مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در حال توسعه واکسن‌هایی برای مقابله با سرطان است. به‌تازگی این دو شرکت از سازمان غذا و داروی آمریکا برای آزمایشهای بالینی مشترک مجوز گرفته‌اند.

آمازون و فرد هاچینسون Fred Hutchinson به‌دنبال جذب ۲۰ داوطلب بالای ۱۸ سال برای آزمایش مرحله اولیه یا فاز۱ هستند. هدف ایجاد «واکسن‌های شخصی شده» است که می‌تواند سرطان سینه و ملانوم که نوعی سرطان پوست است را درمان کند. بر اساس داده‌های موجود، فرد هاچینسون به عنوان حامی این مطالعه و آمازون به‌عنوان همکار معرفی شده‌اند.

خبر این همکاری اولین بار توسط Business Insider منتشر شده است. این مطالعه برای اولین بار در اکتبر گذشته تایید و در نهایت ۹ ژوئن آغاز شد. انتظار می‌رود این تحقیق تا اول نوامبر سال ۲۰۲۳ تکمیل شود. فرد هاچ و آمازون این همکاری را تایید کردند.

آمازون با مرکز سرطان شناسی فرد هاچینسون (Fred Hutch) در پروژه های علمی و تخصص ماشین لرنینگ (یادگیری ماشین با تکیه بر هوش مصنوعی) همکاری می‌کند. هدف از این مشارکت توسعه درمان شخصی شده در برخی از اشکال سرطان است. سخنگوی شرکت در پاسخ مکتوب به شبکه ان بی سی آمریکا با تاکید بر اینکه فرد هاچینسون اخیر از مسئولان سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای فاز اول آزمایش بالینی مجوز گرفته گفت معلوم نیست که این آزمایش موفقیت آمیز باشد. این مطالعه فرایندی طولانی و چند ساله دارد. وی در ادامه از آمادگی آمازون برای همکاری با دیگر نهادها و سازمان های فعال در زمینه سلامت و علوم زیستی که احتمال دارد پروژه های مشابهی داشته باشند، خبر داد.

شرکت آمازون در سال‌های اخیر حضور خود در صنعت سلامت و بهداشت را پر رنگ‌تر کرده است. این شرکت در سال ۲۰۲۰ یک داروخانه آنلاین راه اندازی کرد و قصد دارد خدمات سلامت از راه دور خود به نام Amazon Care را نیز توسعه دهد.

به گفته مجله اینترنتی بیزنس اینسایدر در ابتدا یک گروه تحقیقاتی و توسعه محرمانه در آمازون، معروف به «چالش بزرگ» بر پروژه توسعه واکسن سرطان نظارت داشت اما اکنون این پروژه تحت نظارت یک تیم تحقیقاتی سرطان است که به معاون بخش دستگاه‌های آمازون، رابرت ویلیامز، گزارش می‌دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی برای نخستین بار برای تشخیص سرطان پستان به کار گرفته شد

اروپا دو داروی موثر بر سرطان پستان تولیدی شرکت آسترازنکا را تایید کرد

کاخ ساخته شده از خون انسان به عنوان محل قربانیان آئین «وودو» تایید شد