Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دانشمندان: جنگ هسته‌ای بین قدرت‌های جهانی منجر به عصر یخبندان جدید می‌شود

عصر یخبندان (عکس تزئینی است)
عصر یخبندان (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق نتیجه پژوهش دانشمندان میانگین دمای کره زمین طی ماه‌های اولیه پس از درگیری هسته‌ای احتمالی بین قدرت‌های جهانی بیش از هفت درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

آگهی

نتیجه بررسی‌های گروهی از دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد که وقوع جنگ هسته‌ای بین قدرت‌های بزرگ جهانی منجر به آنچه آنها «عصر یخبندان کوچک هسته‌ای» خوانده‌اند خواهد شد.

به گفته محققان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در آمریکا این «عصر یخبندان کوچک هسته‌ای» ممکن است چند هزار سال طول بکشد. در نتیجه تحقیق این گروه از دانشمندان آمده است که طوفان‌های آتش‌زای ناشی از انفجارهای هسته‌ای دود و غبار زیادی را به بالای جو زمین خواهد فرستاد. 

به گفته دانشمندان این دود و غبارها مانع از رسیدن نور خورشید به کره زمین خواهد شد. امری که برداشت محصولات کشاورزی در سراسر زمین را غیرممکن خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Canva
انفجار هسته‌ای (عکس تزئینی است)Canva

طبق نتیجه پژوهش دانشمندان میانگین دمای کره زمین طی ماه‌های اولیه پس از درگیری هسته‌ای احتمالی بین قدرت‌های جهانی بیش از هفت درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت. این میزان از افت دما بیش از سطح کاهش میانگین دمای زمین در ماه‌های ابتدایی آخرین عصر یخبندان خواهد بود. 

آخرین عصر یخبندانی که کره زمین با آن روبرو بود ۱۱ هزار و ۷۰۰ سال پیش به پایان رسید و نسل برخی از حیوانات از جمله ماموت پشمالو را منقرض کرد. 

به گفته دانشمندان آمریکایی وقوع جنگ هسته‌ای و پیامدهای آن میزان دمای اقیانوس‌ها را نیز به سرعت کاهش خواهد داد. امری که در عمل فعالیت بسیاری از بندرهای مهم جهان را متوقف خواهد کرد.

نتیجه تحقیق دانشمندان آمریکایی درباره پیامدهای جنگ هسته‌ای بین قدرت‌های جهانی همزمان با تداوم تهاجم نظامی روسیه به اوکراین منتشر شده است. حمله روسیه به اوکراین نگرانی‌ها از احتمال وقوع درگیری بین کشورهای عضو ناتو و روسیه را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشخیص عفونت تنفسی در دایناسور ۱۵۰ میلیون ساله؛ «دالی تب داشت و سرفه می‌کرد»

کشف سنگ‌نگاره‌هایی از عصر یخبندان در جنگل آمازون

ارائه برنامه جاه‌طلبانه اتحادیه اروپا توسط رهبران آلمان و فرانسه؛ غلبه بر چالش‌ها در نقطه عطف تاریخی