Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استعفایی دیگر پس از افشای رسوایی جنسی؛ دولت بریتانیا با چالشی تازه مواجه شد

کریس پینچر استعفایش را تقدیم بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا کرد
کریس پینچر استعفایش را تقدیم بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا کرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی رسانه‌های بریتانیایی در گزارش‌هایی اعلام کردند که آقای پینچر چهارشنبه شب به دو مرد در یک باشگاه خصوصی تعرض کرده است.

آگهی

دولت بریتانیا پس از استعفای کریس پینچر، معاون رئیس حزب محافظه کار و مسئول نظارت بر عملکرد نمایندگان محافظه‌کار در پارلمان این کشور با رسوایی دیگری درگیر شده است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا پس از آنکه روز پنج‌شنبه استعفای آقای پینچر را دریافت کرد با درخواست‌ها برای اخراج این قانونگذار از حزب محافظه‌کار هم مواجه شد.

برخی رسانه‌های بریتانیایی در گزارش‌هایی اعلام کردند که آقای پینچر چهارشنبه شب به دو مرد در یک باشگاه خصوصی تعرض کرده است. البته پلیس متروپولیتن لندن اعلام کرده که هنوز هیچ گزارشی در این مورد دریافت نکرده است.

آقای پینچر در استعفانامه خود با اشاره به نوشیدن بیش از حد شراب در زمان حادثه، نوشته است که خود و دیگران را شرمنده کرده‌ و عذرخواهی آخرین کاری است که می‌خواهد، انجام دهد. البته او گفته است که به عنوان یک قانونگذار محافظه‌کار به فعالیت‌هایش ادامه خواهد داد.

این دومین باری است که آقای پینچر ۵۲ ساله مجبور می‌شود از سمت خود استعفا کند. او در نوامبر ۲۰۱۷ هم در پی شکایتی مبنی بر تایید ناخواسته رای الکس استوری، قایقران سابق المپیک و کاندیدای محافظه کار، از سمت خود استعفا کرده بود.

از همین رو حزب کارگر بریتانیا به عنوان منتقد دولت اعلام کرده که دولت آقای جانسون در وهله اول باید به این سئوال پاسخ دهد که چرا آقای پینچر به این سمت منصوب شده است.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر با بیان اینکه موضوع آقای پینچر نشان می‌دهد که استانداردهای زندگی عمومی تا چه حد در نظر بوریس جانسون تنزل یافته است، گفت که «حزب محافظه‌کار چنان در هیاهو و رسوایی غوطه‌ور شده است که قادر به مقابله با چالش‌های پیش روی مردم بریتانیا نیست.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اگرچه سخنگوی دفتر نخست‌وزیر گفته است که آقای جانسون رفتار آقای پینچر را «غیرقابل قبول» می‌داند اما استعفای این عضو دولت محافظه‌کار از سمتش می‌تواند بر مشکلات او بیافزاید.

پیشتر هم نیل پریش، نماینده پارلمان بریتانیا از حزب محافظه‌کار پس از اعتراف به دیدن ویدئوهای پورن در مجلس عوام این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشخص شدن دو نامزد نهایی جانشینی بوریس جانسون؛ سومین زن یا نخستین مردِ آسیایی تبار

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟

کارگران پشت دروازه وست‌مینستر؛ حزب محافظه‌کار کلید خانه شماره ۱۰ خیابان داونینگ را پس می‌‌دهد