وودی آلن: «دیگر ذوق و شوق ندارم»؛ آیا پنجاهمین فیلم وی آخرین کارش خواهد بود؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
وودی الن کارگردان آمریکایی (تصویر راست) و الک بالدوین بازیگر آمریکایی (تصویر چپ)
وودی الن کارگردان آمریکایی (تصویر راست) و الک بالدوین بازیگر آمریکایی (تصویر چپ)   -  Copyright  آسوشیتدپرس

وودی آلن یکی از برجسته‌ترین فیلمسازان آمریکایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی نادر گفت که پروژه بعدی وی که در پاریس فیلمبرداری خواهد شد احتمالا آخرین فیلم او است چرا که «دیگر ذوق و شوق» ندارد.

این کارگردان و طنزپرداز ۸۶ ساله که بعد از مواجه شدن با اتهامات جنسی دخترخوانده خود به نحوی از چشم طرفدارانش افتاده است این سخنان را در یک گفتگوی نیم ساعته اینستاگرامی با الک بالدوین، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی مطرح کرد.

الک بالدوین همان فردی است که چندی پیش در جریان ساخت یک فیلم به صورت تصادفی به مدیر تصویربرداری شلیک می‌کند و این فرد جان خود را از دست می‌دهد.

وودی آلن که فیلم‌های مشهوری همچون آنی هال (۱۹۷۷) و منهتن (۱۹۷۹) را در کارنامه خود دارد گفت:‌«احتمالا این یک فیلم هم می‌سازم ولی دیگر ذوق و شوق ندارم».

او در این باره گفت که «قبلا فیلم ساختن هیجان داشت چرا که نمایش فیلم روی پرده سینماها بود ولی الان مردم فیلم‌ها را در خانه‌هایشان می‌بینند.»

او اضافه کرد: «دیگر آن ذوق و شوق وجود ندارد. حس خوب وقتی بود که می‌دانستی پانصد نفر همزمان در حال تماشای فیلم بودند. بهرحال این فیلم آخر هم می‌سازم و می‌فهمم که چه حسی خواهم داشت».

وودی آلن که دستی هم بر نویسندگی دارد اخیرا مجموعه داستان‌های کوتاهی تحت عنوان «جاذبه صفر» را به چاپ رسانده است.

اگر فیلم این کارگردان آمریکایی با موفقیت به سرانجام برسد این پنجاهمین فیلم به کارگردانی وودی آلن خواهد بود.