کارمندان اسپیس‌ایکس پس از نوشتن نامه‌ای در انتقاد از ایلان ماسک اخراج شدند

ایلان ماسک بنیانگذار اسپیس‌ایکس
ایل��ن ماسک بنیانگذار اسپیس‌ایکس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دست کم ۵ کارمند شرکت فضایی اسپیس‌ایکس پس از تهیه نامه‌ای سرگشاده در انتقاد از ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت اخراج شده‌اند.

آگهی

دستکم ۵ کارمند شرکت فضایی اسپیس‌ایکس پس از تهیه نامه‌ای سرگشاده در انتقاد از ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت اخراج شده‌اند.

پیش‌تر این افراد در نامه‌ای به مدیران اسپیس‌ایکس، ایلان ماسک را مایه «مزاحمت، حواس‌پرتی و شرمساری» برای این شرکت خوانده بودند و از مقامات مسئول خواسته بودند به صورت علنی رفتار وی را محکوم کنند.

در هفته‌های اخیر اقدام ایلان ماسک در خرید ۴۴ میلیارد دلاری شبکه اجتماعی توییتر بحث‌ها و حاشیه‌های فراوانی را به همراه داشته و آقای ماسک به دفعات با انتشار توییت‌هایی جنجالی درباره نحوه انعقاد قرارداد و شرایط خرید اظهار نظر کرده است.

نویسندگان نامه در متن خود آورده بودند که «اسپیس‌ایکس باید به سرعت و به صراحت، خود را از برند شخصی ایلان جدا کند.»

در ادامه این نامه همچنین با اشاره به «رفتارهای غیرقابل قبول» ایلان ماسک، از مدیران شرکت خواسته شده بود تا با مسئولیت‌پذیری و اقدام بجا آقای ماسک را مهار کنند و زمینه‌ساز تبدیل دوباره این شرکت به «مکانی عالی برای کار برای همه» شوند.

روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا روز پنجشنبه به نقل از منابع خود خبر اخراج این افراد از شرکت را منتشر کرده است. به گفته این روزنامه، گوین شاتول، رئیس بخش اجرایی اسپیس‌ایکس در ایمیلی در توضیح این اقدام گفته است این کارمندان «اخراج شده‌اند چرا که حرکتشان در تهیه این نامه با قلدری و ایجاد ارعاب باعث احساس ناراحتی و عصبانیت دیگر کارکنان شده‌ است.» 

این مقام داخلی شرکت فضایی اسپیس‌ایکس در ادامه افزوده است که کارمندان تهیه‌کننده نامه دیگر کارکنان را «تحت فشار قرار داده‌ بودند تا چیزی را امضا کنند که منعکس کننده نظرات آن‌ها نبوده است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مسئله اخراج کارکنان در پی نامه انتقادی به ایلان ماسک در حالی مطرح شده است که رسانه‌های آمریکایی پیشتر خبر داده‌ بودند وی در اوایل ماه جاری با لغو دورکاری از طریق ایمیل به کارمندان شرکت خود اطلاع داده است که باید حداقل ۴۰ ساعت را در دفتر بگذرانند یا با اخراج مواجه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کپسول «اسپیس‌ایکس» ۴ فضانورد را از ماموریت علمی به زمین بازگرداند

ادامه بلاتکلیفی معامله ۴۴ میلیارد دلاری؛ توییتر از ثروتمندترین فرد جهان شکایت کرد

فرزند ایلان ماسک خواستار تغییر نام و جنسیت و قطع ارتباط با پدرش شد