صومعه بام اوران و قلعه سانتا کروز؛ خط پایان مسابقات دوچرحه سواری اوران الجزایر را بشناسیم

نگارش از Cinzia Rizzi
صومعه بام اوران و قلعه سانتا کروز؛ خط پایان مسابقات دوچرحه سواری اوران الجزایر را بشناسیم
کپی رایت  euronews

۲۲۱ دوچرخه سوار در اوران الجزایر از ۳۰ ژوئن تا دوم ژوئیه با یکدیگر رقابت می‌کنند. دو رشته استقامت و جاده‌ای در برنامه است.

در بخش زنان، رقابت به مسافت ۸۰ کیلومتر با ۴۶۹ متر سربالایی انجام می‌شود. مسیر رقابت مردان، ۱۴۷ کیلومتر با ۹۲۶ متر سربالایی است. مسیری متنوع که حتما باب طبع دوچرخه سواران است.

کریم غرابیو، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اوران می گوید: «ما یک مسیر تپه‌ای را انتخاب کردیم. طبیعت داریم. از اوران خارج می‌شویم و به یک استان دیگر می‌رویم. استان عین تموشنت. بعد به اوران باز می‌گردیم.»

نسرین حویلی، امید اول کسب مدال طلای زنان است. این رکابزن ۱۸ ساله، چندی پیش در رقابت‌های آفریقایی ۲۰۲۲ در سه رشته قهرمان شد. او که خود اهل اوران است، مسیر را مثل کف دستش می‌شناسد و انگیزه بالایی دارد. او می گوید: «مسابقه در اینجا شهر من اوران الجزایر برگزار می‌شود. خانه ما همین نزدیکی است و امیدوارم نتایج خوبی بگیرم.»

نقطه پایان رقابت، قله کوه مرجاجو است؛ جایی که صومعه سانتا کروز و قلعه‌ای به همین نام قرار دارد.

از این بالا می‌شود صومعه مسیحی را با مریم مقدسی که نگاهبان شهر است، دید. این نمازخانه را فرانسوی ها در سال ۱۸۵۰ و برای سپاسگزاری از تلاش‌های کلیسای نوتردام سلو برای پایان دادن به وبای بزرگ ساختند. با این همه اینجا بسیار فراترازیک صومعه ساده است.

بالاتر از صومعه، قلعه سانتا کروز قرار دارد که اسپانیایی‌ها آن را در نیمه دوم قرن شانزدهم ساختند. یک مروارید زیبا و محافظت شده در طول اعصار.

مسابقات ورزشی مدیترانه از بیست و پنجم ژوئن در اوران آغاز می شود.