هنرنمایی دختر ۷ ساله ایرانی با پژو؛ رها رویای قهرمانی در سر دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
رها قربانی کوچک ترین راننده دختر ایرانی
رها قربانی کوچک ترین راننده دختر ایرانی   -  کپی رایت  AP Photo

شاید دیدن یک پژوی ۴۰۵  در حال دریفت کردن در محوطه‌ای بسته در گوشه‌ای از تهران خیلی جالب به‌نظر نیاید اما پشت فرمان فردی نشسته که به زحمت پایش به کلاچ و ترمز ماشین می‌رسد. رها قربانی، کوچک‌ترین راننده دختر ایرانی،  تنها ۷ سال سن دارد. 

در ابتدا رها  از پدرش می‌خواهد که به او رانندگی یاد بدهد. محسن قربانی، پدر رها  تصمیم می‌گیرد که ریسک کند و به دخترش آموزش دهد که چگونه علاوه بر رانندگی کردن بتواند حرکات نمایشی از جمله دریفت و پاور اسلاید را نیز انجام دهد. رها می‌گوید از کودکی به رانندگی علاقه‌مند بوده و هنگامی که پدرش رانندگی می‌کرده بر روی پای او می نشسته. 

این دختر ۷ ساله می‌گوید: «یک روز به پدرم گفتم  به من رانندگی یاد می دهی. پدرم به من اعتماد کرد و من هم به او اعتماد کردم و من رانندگی  کردن را از آن روز یاد گرفتم.»

AP Photo
رها قربانیAP Photo

به‌گفته پدرش این کار آسانی نبوده و حوادثی نیز به‌دنبال داشته. آقای قربانی می‌گوید بسیاری از مردم از او خواسته‌اند که اجازه ندهد دخترش رانندگی کند زیرا دخترش برای این کار خیلی کوچک است. اما او می گوید تنها چیزی که می‌خواهد این است که ببیند دخترش پیشرفت کند و حتی قهرمان ایران شود».

پدر رها می‌گوید:«در حال حاضر دخترم در مسابقات  درسطح تهران باعنوان افتخاری شرکت می‌کند و در ایران دختربچه راننده به این سن نداریم که بتوان مسابقه برگزار کرد.» 

آقای قربانی با اشاره به قهرمان سابق مسابقات اتومبیل‌رانی آلمان می‌افزاید: «می‌خواهم او به جایگاهی برسد که مایکل شوماخر رسیده است.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید