Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موشک جواب موشک؛ کره‌جنوبی و آمریکا با هشت شلیک به کره‌شمالی پاسخ دادند

پرتاب موشک از سوی ارتش کره جنوبی
پرتاب موشک از سوی ارتش کره جنوبی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یون سوک یول، رئیس جمهوری کره‌جنوبی که ماه گذشته به قدرت رسید قول داده است که موضع سخت‌تری نسبت به تهدید‌های کره شمالی اتخاذ کند.

آگهی

سئول و واشنگتن در پاسخ به اقدام تازه پیونگ‌یانگ در آزمایش هم‌زمان هشت موشک بالیستیک روز دوشنبه از شلیک هشت موشک زمین به زمین خبر دادند.

این آزمایش موشکی که روز دوشنبه با شلیک هشت موشک به سوی سواحل شرقی کره‌جنوبی انجام شده درپاسخ به اقدام روز یکشنبه پیونگ‌یانگ در آزمایش هم‌زمان هشت موشک بالیستیک و شلیک آنها در چهار جهت مختلف صورت گرفته است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از ارتش کره جنوبی اعلام کرد این اقدام نمایشی از "توانایی و آمادگی برای انجام حملات دقیق" علیه منبع پرتاب موشک های کره شمالی یا مراکز فرماندهی و پشتیبانی است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از مقامات ارتش این کشور اعلام کرد که اقدام موشکی روز دوشنبه نمایشی از «توانایی و آمادگی برای انجام حملات دقیق» بر ضد سکو‌های پرتاب موشک در کره شمالی و یا علیه مراکز فرماندهی و پشتیبانی نیروهای نظامی این کشور بوده است.

سئول در حالی با اقدام مشترک به همراه متحد نزدیک خود ایالات متحده در صدد مهار و مقابله با تهدید‌های موشکی و هسته‌ای همسایه شمالی است که پیونگ‌یانگ به تازگی بدون نادیده گرفتن این هشدارها اقدام به تشدید آزمایش‌های موشکی خود کرده است.

یون سوک یول، رئیس جمهوری کره‌جنوبی که ماه گذشته به قدرت رسید قول داده است که موضع سخت‌تری نسبت به تهدید‌های کره شمالی اتخاذ کند.

وی که ماه مه در جریان ملاقات با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سئول بر سر برپایی رزمایش‌های مشترک بیشتر و ارتقای شرایط بازدارندگی به توافق رسیده بود اطمینان داده است که در حفاظت از جان و مال مردم کشورش کوچکترین روزنه‌ها را نادیده نخواهد گرفت.

آقای یول در این خصوص هشدار داده است که دولت تحت هدایت وی در مقابل تهدیدهای کره‌شمالی بسیار جدی است و به هرگونه تحریک همسایه شمالی به شدت پاسخ خواهد داد.

وی که در جریان مراسم یابود جنگ در سئول سخن می‌گفت در ادامه تاکید کرد که برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی به سطحی رسیده است که نه تنها شبه‌جزیره کره بلکه صلح در شمال شرق آسیا و جهان را تهدید می‌کند.

رئیس جمهوری کره‌جنوبی سپس یادآور شد که کشورش «به ایجاد قابلیت‌های مهم امنیتی و عملی و نیز مقابله با تهدید‌های هسته‌ای و موشکی شمال ادامه خواهد داد.»

ایالات متحده و کره جنوبی به طور منظم و برنامه‌ریزی شده تمرین‌های نظامی مشترکی را برگزار می کنند که اغلب باعث خشم مقامات کره شمالی می شود.

این دو کشور متحد در سحرگاه روز دوشنبه، ساعاتی پس از انتشار خبر آزمایش موشکی تازه کره شمالی، به مدت ۱۰ دقیقه اقدام به شلیک هشت موشک زمین به زمین از سامانه‌های موشکی خود کردند.

فرماندهی منطقه هند و اقیانوسیه ارتش ایالات متحده ضمن تایید این تمرین نظامی مشترک اعلام کرد که یک موشک از جانب این کشور و هفت موشک دیگر از سامانه‌های کره‌جنوبی شلیک شده است.

در بیانیه فرماندهی ارتش آمریکا بر تلاش مشترک و اتحاد سئول و واشنگتن در جهت پشتیبانی و حمایت از صلح و رفاه در شبه جزیره کره و سراسر اقیانوس هند و آرام تاکید شده است.

این دومین اقدام تلافی جویانه مشترک ایالات متحده و کره جنوبی در برابر آزمایش‌های موشکی کره شمالی طی چند هفته اخیر است.

پیونگ‌یانگ پیش‌تر در ماه مه، بلافاصله پس از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه دست به آزمایش‌های تازه موشکی زده بود که با اقدامی مشابه از جانب سئول به این اقدام پاسخ داده شد.

مانور نظامی مشترک ژاپن و آمریکا

از سوی دیگر رسانه‌های ژاپن نیز از برپایی یک رزمایش مشترک میان نیروهای دفاع از خود در این کشور و نظامیان آمریکایی در پاسخ به آزمایش‌های موشکی اخیر پیونگ‌یانگ خبر داده‌‌اند.

خبرگزاری ان اچ کی ژاپن با اعلام این خبر به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کرد یک ناوشکن مجهز به سامانه راداری پیشرفته ای‌جیس متعلق به ارتش ژاپن روز یکشنبه در این رزمایش شرکت کرده است.

آگهی

اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات از جمله دیگر محورهای این رزمایش نظامی مشترک نظامی بوده است که طی آن دست کم شش موشک از سه یا چهار نقطه شلیک شدند و جت‌های جنگنده ژاپن و آمریکا نیز برای انجام عملیات به پرواز درآمدند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی موشک‌های بالستیک و رژه نظامیان کره شمالی در نودمین سالگرد بنیانگذاری ارتش

آزمایش موشکی جدید کره شمالی با حضور کیم جونگ اون انجام شد

رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواستار تشدید تلاش‌ها برای اتحاد دو کره شد