Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی
الجزایر؛ سواحل اوران میزبان رقابت‌های قایقرانی بازی‌های مدیترانه
Copyright euronews
Copyright euronews

الجزایر؛ سواحل اوران میزبان رقابت‌های قایقرانی بازی‌های مدیترانه

نگارش از Cinzia Rizziیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سواحل «اوران» تنها برای ورزشکاران جذاب نیست و یکی از تفریگاه‌های محبوب مردم محلی همچنین گردشگران خارجی نیز محسوب می‌شود. در اینجا برای کیلومترها یک ساحل آرام و شنی در کنار آب‌هایی کریستالین دیده می‌شود که بویژه در فصل تابستان میزبان گردشگران زیادی است.

آگهی

مسابقات قایقرانی نوزدهمین دورۀ «بازی‌های مدیترانه» به زودی در سواحل شهر «اوران» الجزایر برگزار می‌شود و قهرمانان آینده این کشور از هم اکنون خودشان را برای این مسابقات آماده می‌کنند.

محل تمرینات آنها نیز جایی در حدود ۳۰ کیلومتری شهر اوران است. این ساحل اندلسی با ماسه‌های سفید و زیبایش، یکی از محبوب‌ترین ساحل‌های منطقه محسوب می‌شود.

این مکان بطور تصادفی انتخاب نشده و اینجا یکی از بهترین سواحل منطقه برای برگزاری رقابت‌های قایقرانی است.

ناظم ادو، رئیس لیگ قایقرانی شهر اوران و مدیر مسابقات قایقرانی بازی‌های مدیترانه در این باره می‌گوید: «ما این سواحل را به دلیل کیفیت آب آن، همچنین شرایط عالی هوا انتخاب کردیم. باد غربی این منطقه در این دوره، یک باد غالب است و امیدواریم که این شرایط در تمام دوران برگزاری بازی‌های مدیترانه هم حاکم باشد.»

قایقرانی «آی کیو فویل»

مسابقات قایقرانی نوزدهمین دوره «بازی‌های مدیترانه» از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است؛ از جمله قایقرانی کلاسیک، قایقرانی بادبانی لیزر رادیال و استاندارد و یکی از شیوه‌های بسیار جدید قایقرانی یعنی «آی کیو فویل» که در آن، در واقع قایق کمی بالاتر از سطح آب به پرواز درمی‌آید.

قرار است این رشته ورزشی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز گنجانده شود و به همین دلیل بازی‌های مدیترانۀ امسال، فرصت خوبی برای سنجیدن میزان محبوبیت این ورزش و موفقیت موج سواران آن خواهد بود.

فاطیما عبید، قهرمان موج سواری آفریقا در سال ۲۰۱۶ میلادی می‌گوید: «برای ما چالش بزرگ، قایقرانی در کلاس "آی کیو فویل" است. ما به قایقرانی در کلاس "آر.اس.ایکس" عادت کرده بودیم و اینکه به هر حال روی آب بمانم. اما در شیوۀ جدید قایقرانی، باید بالاتر از سطح آب حرکت کنیم.»

با این وجود ورزشکاران الجزایری قول داده‌اند که تمام تلاش خود را برای برافراشته نگه داشتن پرچم کشورشان در این مسابقات انجام دهند؛ بویژه آنکه به گفتۀ امینا بریچی، قهرمان موج سواری آفریقا در سال ۲۰۱۹ میلادی، ورزش قایقرانی در اینجا طرفداران زیادی دارد.

او می‌گوید: «وزیر ورزش و جوانان و همه متولیان امر، روی مسابقات قایقرانی حساب می‌کنند و به این ورزش خیلی اهمیت می‌دهند. ما هم به عنوان ورزشکاران این رشته، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا نمایندگان خوبی برای کشورمان باشیم.»

یک تفریگاه‌ محبوب

سواحل «اوران» تنها برای ورزشکاران جذاب نیست و یکی از تفریگاه‌های محبوب مردم محلی همچنین گردشگران خارجی نیز محسوب می‌شود. در اینجا برای کیلومترها یک ساحل آرام و شنی در کنار آب‌هایی کریستالین دیده می‌شود که بویژه در فصل تابستان میزبان گردشگران زیادی است.

یکی از ساکنان منطقه می‌گوید: «اینجا در مقایسه با دیگر نقاط گردشگری، تنوع زیادی در طبیعت دیده می‌شود؛ هم تنوع در مناظر و هم در سواحل.»

یکی از گردشگران نیز می‌گوید: «اینجا مکانی برای استراحت است و همه چیز برای رسیدن به آرامش روحی وجود دارد؛ فوق العاده است.»

حفظ محیط زیست

حفظ محیط زیست، یکی دیگر از اهداف برگزارکنندگان «بازی‌های مدیترانه» در اوران است و به همین دلیل همزمان با بازی‌ها، سعی می‌شود که با برگزاری کارگاه‌ها و افزایش آگاهی‌ها، یک بسیج عمومی برای حفظ محیط زیست و مشارکت داوطلبانه برای پاکسازی سواحل اوران ایجاد شود.

سوئاد، عضو یکی از انجمن‌های محلی حفاظت از محیط زیست است که با همین هدف، ما را در یک گردش دریایی به خلیج «عین الترک» همراهی کرد.

سوئاد ریشوم می‌گوید: «انجمن ما در زمینۀ پاکسازی منطقه از همۀ چیزهای پلاستیکی از جمله بطری‌ها و کیسه‌ها فعالیت دارد. ما سعی داریم که دریا و سواحل آن را همیشه تمیز نگه داریم تا محیط زیستی بهتر داشته باشیم.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط