پیکه و شکیرا رسما اعلام کردند که از یکدیگر جدا می‌شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پیکه و شکیرا
پیکه و شکیرا   -  کپی رایت  AP Photo

شکیرا و پیکه، زوج مشهور هنری فوتبالی رسما اعلام کردند که پس از ۱۲ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا می‌شوند. 

شکیرا و پیکه که در سال ۲۰۱۰ بدون اینکه به صورت رسمی ازدواج خود را ثبت کرده باشند، زندگی مشترک خود را آغاز کردند، دو فرزند پسر دارند. 

در بیانیه‌ای که از سوی این زوج منتشر شده با تایید شایعات در خصوص جدایی آمده است: «متاسفیم که تایید می‌کنیم در حال جدایی هستیم. برای رفاه فرزندانمان که بالاترین اولویت ما هستند از همه می‌خواهیم که به حریم خصوصی ما احترام بگذارند.» 

پیشتر شایعاتی در خصوص ارتباط پیکه با یک زن دیگر منتشر شده بود و حتی رسانه‌های اسپانیایی خبر داده بودند که از حدود چند هفته قبل بازیکن تیم فوتبال بارسلونا و خواننده مشهور، دیگر در یک خانه و با یکدیگر زندگی نمی‌کنند. 

پیکه و شکیرا زمانی که هر دو مشغول ضبط ترانه مشهور «واکا واکا» برای جام جهانی ۲۰۱۰ بودند با یکدیگر آشنا و بعد از آن به صورت رسمی با یکدیگر وارد رابطه شدند. 

اعلام رسمی جدایی این زوج حدود یک هفته پس از آن مطرح می‌شود که درخواست تجدید نظر پرونده‌ای مرتبط با شکیرا توسط دادگاهی در بارسلونا رد شد. دادستان‌های اسپانیا شکیرا را متهم کرده‌اند که در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ فرار مالیاتی داشته و به مسئولان قضایی اسپانیا دروغ گفته است. مقام‌های اسپانیایی می‌گویند این خواننده ۴۵ ساله با اعلام اقامت خود در جزایر باهاما قصد داشته است از پرداخت مالیات‌هایش در اسپانیا خودداری کند.

رقم فرار مالیاتی شکیرا ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو ارزیابی شده است. دادستانی بارسلون بر این باور است که شکیرا در سالهای مورد نظر به طور دائمی در اسپانیا اقامت داشته است. این بازه زمانی به دورانی بر می گردد که ارتباط شکیرا با جرارد پیکه، بازیکن اسپانیایی فوتبال علنی شد.

با این حال وکلای او می‌گویند شکیرا همواره به صورت کاملا شفاف مالیات خود را پرداخت کرده و در تمام کشورهایی که مجبور به پرداخت مالیات بوده به صورت بی عیب و نقص این کار را انجام داده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با توجه به بیانیه کوتاهی که از سوی پیکه و شکیرا منتشر شده مشخص نیست که دلیل واقعی جدایی این زوج چه بوده و آیا آن‌طور که رسانه‌های اسپانیایی گزارش داده‌اند مسئله خیانت پیکه باعث شده این زوج مشهور به زندگی مشترک خود با یکدیگر پایان دهند یا خیر.