ازدحام مسافر و کمبود نیروی امنیتی ده‌ها پرواز در فرودگاه آمستردام را لغو کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شرکت هواپیمایی کی ال ام
شرکت هواپیمایی کی ال ام   -  کپی رایت  AP Photo

شرکت هواپیمایی کی ال ام هلند اعلام کرده که روز شنبه هیچ مسافری را از مبدا‌های اروپایی به فرودگاه شیپخول آمستردام منتقل نمی‌کند. 

این شرکت هواپیمایی که پیشتر ده‌ها پرواز را برای کاهش فشار ترافیک در فرودگاه بزرگ پایتخت هلند لغو کرده بود می‌گوید شرایط نامساعد آب و هوایی و همچنین نگهداری باند مانع از فرود و بلند شدن بسیاری از هواپیماها در این فرودگاه شده است. 

همین مسئله موجب شده ده‌ها پرواز با تاخیر مواجه شوند و بسیاری از مسافرانی که در انتظار پرواز بعدی خود از آمستردام هستند با مشکل رو به رو شده‌اند. 

این شرکت در بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب افزود: «این تصمیم این امکان را برای مسافرانی که در حال حاضر در فرودگاه شیپخول گیر افتاده‌اند فراهم می‌کند تا بتوانند به پرواز بعدی خود در روز شنبه و یا یکشنبه برسند.» 

کی‌ ال ام روز جمعه اعلام کرده بود به دلیل ازدحام بیش از حد مسافر برای این آخر هفته روزانه ۵۰ پرواز را لغو می‌کند. با توجه به تعطیلات ملی روز دوشنبه در هنلد، مردم این کشور آخر هفته طولانی‌تری در پیش دارند و همین مسئله موجب شده تا بر تعداد کسانی که قصد سفر با هواپیما را دارند افزوده شود. اما حتی لغو پروازها هم نتوانست مشکل پدید آمده در فرودگاه بزرگ آمستردام را حل کند.  همچنین مسئولان فرودگاه از مسافران خواسته بودند برای جلوگیری از تجمع بیش از حد این آخر هفته حتما ۴ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حاضر باشند. 

فرودگاه شیپخول که سومین فرودگاه شلوغ اروپا به شمار می‌رود مدتی است به دلیل کمبود کارکنان امنیتی و همچنین ازدحام بسیار مسافران در این مکان که یکی از مراکز اصلی ترانزیت پرواز در سراسر جهان به شمار می‌رود، با مشکلات بسیاری رو به رو شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این مسئله باعث شده بود تا مسئولان فرودگاه اوایل هفته گذشته با افزایش دستمزد کارکنان در دوره تابستان موافقت کنند. همچنین قرار شده جذب نیروی جدید و استخدام کارمندان دیگر هم برای رفع مشکل کمبود نیرو در این فرودگاه بزرگ در دستور کار قرار گیرد.