تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیراندازی در اکلاهما
تیراندازی در اکلاهما   -  کپی رایت  AP Photo

به گفته پلیس ایالات متحده آمریکا تیراندازی در یک مرکز پزشکی واقع در ایالت اکلاهما دست کم چهار کشته و تعدادی مجروح بر جا گذاشته است.

این حادثه عصر روز چهارشنبه و توسط یک فرد مسلح در شهر تالسا واقع در ایالت اکلاهما صورت گرفته است.

فرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل جان باخت.

پلیس شهر تالسا ساعاتی پس از انجام این تیراندازی با انتشار پستی توییتری تایید کرد که پنج نفر از جمله فرد مهاجم در جریان تیراندازی در مرکز پزشکی این شهر کشته شده‌‌اند.

این حادثه در پی تیراندازی هفته گذشته در شهر یووالدی در ایالت تگزاس آمریکا صورت گرفته که طی آن ۲۱ نفر از جمله ۱۹ کودک جان خود را از دسته دادند.

معاون رئیس پلیس شهر تالسا نیز پس از این حادثه در جریان یک کنفرانس خبری گفت که مقامات دومین شهر بزرگ ایالت اکلاهما ساعت ۱۶ و پنجاه و شش دقیقه به وقت محلی به محل حادثه رفتند و در طبقه دوم ساختمانی که در آن صدای تیراندازی شنیده شده بود، حضور یافتند.

پلیس اکلاهما درباره هویت فرد مهاجم تنها به این نکته اشاره کرد که وی سیاه‌پوست بوده و حدود ۳۵ تا ۴۰ سال سن داشته است.

کاخ سفید نیز با انتشار اطلاعیه‌ای با بیان این که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان تیراندازی در اکلاهما قرار گرفته، تصریح کرد که واشنگتن آماده ارائه کمک‌های لازم به مقامات محلی است.

تیراندازی در مکان‌های عمومی از جمله حوادث تکراری در ایالات متحده است که دولت‌های حاکم بر این کشور هنوز چاره مناسبی برای کنترل و مهار آن پیدا نکرده‌اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید