Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«آخرین سواری» خواننده هندی؛ قتل بحث‌برانگیز رپر پنجابی که نامزد انتخابات منطقه‌ای بود

خواننده رپ هندی، شوبدیپ سینگ سیدو معروف به سیدو موسه والا
خواننده رپ هندی، شوبدیپ سینگ سیدو معروف به سیدو موسه والا Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس هند در حال تحقیق درباره‌ی قتل «سیدو موسه والا» خواننده رپ و ترانه سرای محبوب پنجابی است. طبق گزارش‌های منتشره از پلیس ایالت پنجاب، تحقیقات اولیه نشانگر آن است که انگیزه قتل احتمالا به ‌دلیل رقابت بین گروهی بوده است.

آگهی

 خواننده رپ هندی، شوبدیپ سینگ سیدو، حین رانندگی با ماشین خود در ایالت پنجاب، در شمال هند توسط افراد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

این خواننده ۲۸ ساله که  با نام هنری «سیدو موسه والا»، در هند شناخته شده است و به تازگی برای انتخابات منطقه‌ای هند نامزد شده بود، طی تیراندازی روز یکشنبه در منطقه مانسا و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. گفته می‌شود مهاجمان با  ۳ خودرو به او حمله‌ور شده و دست‌کم ۳۰ گلوله به سمت او شلیک شده است.

پلیس هند در حال تحقیق درباره‌ قتل «سیدو موسه والا» خواننده رپ و ترانه سرای محبوب پنجابی است. طبق گزارش‌های منتشره از پلیس ایالت پنجاب، تحقیقات اولیه نشانگر این است که انگیزه قتل به ‌دلیل یک رقابت بین گروهی بوده است.

AP Photo
طرفداران سیدو موسه والا جلوی خانه‌ او جمع شده‌اندAP Photo

به گزارش رسانه‌های محلی هند، یک روز قبل از این حمله، دولت پنجاب پوشش امنیتی بیش از ۴۰۰ نفر از جمله «موسه والا» را با هدف سرکوب «فرهنگ سلبریتی» لغو کرده بود. این در حالی است که رهبران سیاسی مخالف استفاده از محافظ برای بسیاری از شخصیت‌های مردمی هند بودند و در نتیجه محافظان او را کاهش دادند. در جریان این حمله نیز محافظی همراه او نبود. به دنبال قتل این خواننده مشهور هندی و این تصمیم دولت درباره حذف محافظان او، در چندین محل از ایالت پنجاب طرفداران این خواننده پرطرفدار دست به تظاهرات زدند.

بیشتر تک‌آهنگ‌های این خواننده دارای عنوان انگلیسی است، اگرچه این آهنگ‌ها عمدتا به زبان پنجابی خوانده می‌شود. اما اغلب ترانه‌های او بحث برانگیز است. در سال ۲۰۲۰، پلیس او را به دلیل ترویج فرهنگ استفاده از اسلحه در یکی از آهنگ‌هایش متهم کرده بود.

باگوانت مان، وزیر ارشد پنجاب  در مورد قتل سیدو موسه والا گفت:«هیچ مجرمی در امان نخواهد بود و از صمیم قلب از مرگ این خواننده محبوب ناراحت هستم.»

راهول گاندی، یکی از رهبران ارشد کنگره، در توییتی ضمن ابراز همدردی با طرفداران این خواننده هندی گفت: «از قتل رهبر آینده کنگره و هنرمند با استعداد عمیقا شوکه و اندوهگین شدم.»

این خواننده رپ سال گذشته به حزب کنگره ملی هند پیوست و حضور ناموفقی در انتخابات مجلس این ایالت داشت.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

مرگ او طرفداران بسیاری در سرتاسر هند و فراتر از آن را شوکه کرده است. شوبدیپ سینگ سیدو به ویژه در کانادا بسیار محبوب بود زیرا جمعیت قابل توجهی از مهاجران پنجابی را در خود جای داده که از طرفداران او بودند. بحث بر سر او نیز در رسانه های اجتماعی داغ است و بسیاری خواهان اجرای عدالت برای موسه والا هستند. آخرین تک آهنگ او به‌نام «آخرین سواری» اوایل ماه جاری منتشر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس هند موفق به بازداشت رهبر متواری و جدایی‌طلب سیک‌ها شد

پرندگان در آسمان هند از حال می‌روند

«پیکر زن میدان جنگ نیست»؛ زنان هندی خانه فرد مظنون در پرونده تجاوز جنسی را به آتش کشیدند