Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پوتین قانون جذب افراد بالای ۴۰ سال در ارتش روسیه را امضاء کرد

پوتین قانون جذب افراد بالای ۴۰ سال به ارتش روسیه را امضا کرد.
پوتین قانون جذب افراد بالای ۴۰ سال به ارتش روسیه را امضا کرد. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پوتین قانون جذب افراد بالای ۴۰ سال به ارتش را امضا کرد. ناظران تحلیل رفتن ارتش روسیه در جنگ با اوکراین را عامل این موضوع می‌دانند.

آگهی

ولادیمیر پوتین روز شنبه قانونی را امضا کرد که بر اساس آن محدودیت سنی برای جذب در ارتش روسیه حذف می‌شود، به این معنی که افراد بالای ۴۰ سال نیز می‌توانند به عضویت ارتش درآیند.

این قانون سه ماه پس از حمله روسیه به اوکراین و در بحبوحه انتشار خبرهایی مبنی بر وارد شدن تلفات سنگین به ارتش روسیه تصویب و اجرایی‌ می‌شود، حمله‌ و جنگی که پوتین و حلقه نزدیکش انتظار داشتند سریع و قاطع باشد اما ظاهرا طولاتی‌تر از انتظار کاخ کرملین و پرتلفات شده است.  

مقامات غربی تخمین می زنند که تاکنون حدود ۱۵ هزار سرباز روس در جنگ اوکراین کشته شده اند. کی‌یف روز شنبه ادعا کرد که ۳۰ هزار نظامی روس از پای درآمده‌اند. روسیه آماری از تلفات جانی نظامیان خود ارائه نکرده است.

به گزارش روزنامه روسیه نوایا گازتا، قانون جدید محدودیت سنی ندارد و به هر کسی که در «سن کار عادی» است اجازه مبارزه می دهد.

مقامات غربی تخمین می زنند که حدود ۱۵ هزار سرباز روس کشته شده اند.

این پیشنهاد در اوایل هفته توسط قانونگذاران روسی تصویب شد و امضای پوتین به این معنی است که این اقدام اکنون به یک قانون تبدیل است.

قانونگذارانی که حامی حذف محدودیت سنی بودند، معتقدند که این قانون به جذب نیروهای متخصص مانند پزشکان و مهندسان کمک می کند.

مقامات اطلاعاتی بریتانیا اخیراً گفتند که تلفات جانی مشکل جدی برای عملیات نظامی روسیه به بار آورده است. 

ارتش روسیه اکنون بر منطقه دونباس در شرق اوکراین متمرکز شده است. مقامات اوکراینی در روزهای اخیر پذیرفتند که روسیه در دونبا در حال پیشروی است.

پیشتر گفته شده بود که مشکل کمبود نیرو روسیه را مجبور کرده است تا به جای ارتش اصلی خود، به مزدوران و نیروهای چریکی مانند شبه‌نظامیان چچن تکیه کند.

در موردی دیگر، گفته شده است که فرماندهان پس از تصرف ماریوپل، بدون استراحت یا تجهیز مجدد، نیروهای خسته خود را به نبرد برمی‌گردانند، که احتمالاً منجر به کشته‌های بیشتر می‌شده است.

اوکراین از همان شروع تهاجم جنگ خروج همه مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله خود از کشور را ممنوع کرد و دست به بسیج آنها زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی تانک‌ها و تجهیزات نظامی تخریب شده ارتش روسیه در کی‌یف

۲۵ سالگی پایان جنگ سرد در گرماگرم جنگ روسیه علیه اوکراین

تسلیحات جدید روسیه؛ آیا «ترمیناتور» راه تسخیر شهرهای اوکراین را هموار می‌کند؟