ترامپ در نشست لابی انجمن ملی سلاح: هم مجلس نمایندگان را پس می‌گیریم هم سنا و کاخ سفید را

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
سخنرانی دونالد ترامپ در نشست سالانه لابی انجمن ملی سلاح (NRA)
سخنرانی دونالد ترامپ در نشست سالانه لابی انجمن ملی سلاح (NRA)   -  کپی رایت  AFP

 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا که در نشست سالانه لابی قدرتمند انجمن ملی سلاح (NRA) در شهر هیوستون ایالت تگزاس شرکت کرده بود از علاقه‌اش برای بازگشت به کاخ سفید گفت.

 وی در سخنان کنایه‌آمیزی خطاب به منتقدان آزادی حمل سلاح، تلاش آنها برای تغییر قوانین مرتبط با اسلحه در ایالات متحده را «مضحک و مسخره» دانست.

سخنرانی ترامپ در این نشست چند روز پس از آنکه یک مرد مسلح ۱۸ ساله ۱۹ کودک و دو معلم را در مدرسه ابتدایی تگزاس قتل‌عام کرد، صورت گرفت.  

ترامپ گفت: «هر بار که یک فرد ناراحت یا دیوانه مرتکب جنایت هولناکی می‌شود، همیشه تلاش‌های مضحکی از سوی برخی در جامعه شکل می‌گیرد تا از رنج دیگران برای پیشبرد برنامه سیاسی افراطی خود بهره‌مند شوند.»

او در جمع حاضران در این نشست گفت: «در کنار یکدیگر هم مجلس نمایندگان را پس خواهیم گرفت و هم سنا را.  در سال ۲۰۲۴ نیز کاخ سفید بزرگ و زیبا را پس خواهیم گرفت، کاخی که بسیار دوستش داریم و گرامی‌اش می‌داریم.»

هر بار که یک فرد ناراحت یا دیوانه مرتکب جنایت هولناکی می‌شود، همیشه تلاش‌های مضحکی از سوی برخی در جامعه می شود تا از رنج دیگران برای پیشبرد برنامه سیاسی افراطی خود بهره‌مند شوند
دونالد ترامپ
رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده

او در بخش دیگری از سخنان خود افزود: «آنچه در حال حاضر به آن نیاز داریم، بازبینی اساسی و اصلاح خلاء‌های امنیتی موجود در مدارس سراسر کشور است. هر ساختمان باید یک ورودی واحد داشته باشد. حصار بیرونی باید قوی باشد، همچنین باید از فناوری‌های جدید استفاده شود تا مطمين باشیم افراد غیرمجاز نمی‌توانند با سلاح وارد مدرسه شوند.»

انجمن ملی سلاح، برگزار کننده این نشست یک سازمانی غیرانتفاعی آمریکایی است که برای ترویج مالکیت سلاح‌های گرم و آموزش نحوه استفاده از آن فعالیت دارد. قدمت شکل‌گیری این سازمان به ۱۵۰ سال پیش باز می‌گردد. این سازمان حامی مالکیت اسلحه گرم در آمریکاست.