تیراندازی در مقابل ساختمان بنیاد شهید در تهران؛ «مهاجم ۲۴ ساله کشتار شهریار بازداشت شده است»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیراندازی در خیابان طالقانی تهران
تیراندازی در خیابان طالقانی تهران   -  Copyright  IRNA

روزشنبه ۵ خرداد (۲۸ مه) در جریان تیراندازی در مرکز تهران ۴ نفر زخمی شدند. رئیس پلیس تهران می‌گوید درگیری پس از شناسایی متهم به قتل ۴ نفر در شهریار (جنوب غرب تهران) در روز جمعه روی داده است. 

به گزارش ایلنا، حسین رحیمی درباره این حادثه گفت: «روز گذشته جنایتی در روستای بالابان در شهریار اتفاق افتاد و فردی اقدام به شلیک به ۶ نفر از نگهبانان کرد که در نتیجه ۴ نفر کشته و دو نفر مجروح شدند‌.» 

به گفته همین مقام ارشد پلیس تهران: « قاتل از محل متواری و در جای دیگری مخفی و امروز در خیابان طالقانی با پلیس درگیر شده و اقدام به شلیک می کند.»

در حالی که ایرنا، در آغاز از تیراندازی در جریان تجمع روز شنبه در برابر ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داده بود، رئیس پلیس تهران می‌گوید در این روز هیچ تجمعی در آن محل برگزار نشده است.

پلیس پایتخت می‌گوید ضارب یک مرد ۲۴ ساله است و ماموران انتظامی او را بازداشت کرده‌اند. رئیس پلیس تهران می‌گوید مساله امنیتی نیست و انگیزه‌های صرفا مالی عامل ارتکاب این جرایم بوده‌اند. 

به گزارش رسانه‌های ایران محمد شهریاری، رئیس دادسرای جنایی تهران درباره نتایج نخستین تحقیقات گفت: «متهم در روز گذشته بر اساس اعترافاتش اعلام کرد با توجه به اختلافاتی که با نگهبانان داشته با تهیه سلاح اقدام به تیراندازی کرده است.»

بروز حوادثی از این دست در پایتخت ایران معمول نیست. با این حال و با توجه به حملات پرشمار ماه‌های اخیر به مقام‌های نظامی، امنیتی و مرتبط با برنامه هسته‌ای، به نظر می‌رسد بروز چنین وقایعی به تشدید جو ناامنی روانی می‌انجامد.