دست کم ۶ کشته در حادثه ریزش برج ۱۰ طبقه آبادان؛ پیمانکار و مالک ساختمان بازداشت شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فروریختن برج ۱۰ طبقه شهر آبادان
فروریختن برج ۱۰ طبقه شهر آبادان   -  Copyright  AFP

منابع رسمی در آبادان عصر روز دوشنبه از کشته و مجروح شدن حدود ۳۲ نفر در حادثه فروریختن یک ساختان ۱۰ طبقه اداری - تجاری در مرکز این شهر خبر دادند.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی اهواز می‌گوید که دست کم شش نفر در جریان ریزش ساختان بلند اداری شهر آبادان جان باخته‌اند. این آمار را فرماندار آبادان نیز تایید کرده و افزوده است که ۲۷ نفر دیگر در جریان حادثه مجروح شده‌اند.

سازمان اورژانس کشور پیش‌تر در این خصوص اعلام کرده بود که این حادثه دست کم ۴ کشته به جا گذاشته و ۲۵ نفر نیز طی آن مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سازمان هلال احمر خوزستان نیز ضمن اعلام اعزام تیم‌های امدادی به محل با استناد به گفته شاهدان محلی از گرفتار شدن دست کم ۸۰ نفر زیر آوار خبر داده است.

با توجه با آنچه از تصاویر ویدیویی منتشر شده از حادثه و بویژه از سطح ویرانی‌های ناشی از ریزش بخشی از برج متروپل در شبکه‌‌های اجتماعی به چشم می‌خورد، این احتمال بسیار قوی است که شمار جان باختگان و مصدومان حادثه طی ساعات آینده افزایش یابد.

حادثه حوالی ساعت ۱۲ و نیم امروز دوشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۱ روی داده و بنا به گزارش رسانه‌های محلی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در شهر‌های آبادان و اهواز برای پذیرش و درمان مصدومان به حال آماده‌باش درآمده‌اند.

خبرگزاری ایرنا ساعاتی پس از انتشار خبر وقوع این حادثه اعلام کرد که پیمانکار و مالک این ساختمان ۱۰ طبقه که از آن به عنوان برج متروپل نام برده می‌شود، با حکم دادستان ویژه آبادان دستگیر و بازداشت شده‌اند.

برخی خبرنگاران از اعزام پلیس ضد شورش به محل خبر داده و رویترز نیز در گزارشی با اعلام اینکه قادر به تایید یا رد صحت ویدیوهای دریافت شده نیست از حمله شهروندان آبادان به شهردار این شهر هنگام بازدید وی از محل حاثه خبر داده است.

خبرگزاری رسمی ایران در گزارش خود از اعزام ۹ تیم عملیاتی به محل حادثه خبر داده و اعلام کرده که عملیات جست و جو برای نجات افراد محبوس شده زیر آوار ادامه دارد.

در این گزارش آمده است که برج متروپل در دست ساخت بوده و در محله‌ای پر رفت و آمد از مرکز شهر آبادان واقع شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید