Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

از تخت بیمارستان تا نخست‌وزیری؛ آنتونی آلبانیزی قدرت را در استرالیا به دست می‌گیرد

آنتونی آلبانیزی، نخست‌وزیر آینده استرالیا
آنتونی آلبانیزی، نخست‌وزیر آینده استرالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی آلبانیزی سال گذشته از یک تصادف شدید رانندگی جان به در برد. او پس از این تصادف در شرایطی که حالش وخیم بود در بیمارستان بستری شد. رهبر حزب کارگر درباره این تصادف گفته است: «فکر می‌کردم کارم تمام است.»

آگهی

آنتونی آلبانیزی، رهبر حزب کارگر استرالیا با پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی این کشور جای اسکات موریسون، نخست‌وزیر کنونی را خواهد گرفت. 

هنوز مشخص نیست که حزب کارگر در پارلمان آینده اکثریت مطلق کرسی‌ها را در اختیار خواهد داشت یا خیر. با این حال آنتونی آلبانیزی، ۵۹ ساله با اعلام پیروزی خود تاکید کرد که «استرالیایی‌ها به تغییر رای داده‌اند.»

اسکات موریسون، نخست‌وزیر کنونی و رهبر محافظه‌کاران شکست خود را در انتخابات پذیرفته است. از عدم توجه دولت اسکات موریسون به موضوع تغییرات آب و هوایی به عنوان یکی از دلایل شکست حزب محافظه‌کار و رویگردانی رای‌دهندگان از این حزب یاد می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آنتونی آلبانیزی اعلام کرد که روز سه‌شنبه برای شرکت در نشست سران رهبران کشورهای استرالیا، ژاپن، آمریکا و هند به توکیو سفر خواهد کرد. 

تخمین‌های اولیه از نتیجه انتخابات پارلمانی استرالیا نشان می‌دهد که حزب کارگر ۷۲ کرسی از ۱۵۱ کرسی پارلمان را به دست آورده است. با این حال این حزب هنوز چهار کرسی با کسب اکثریت مطلق در پارلمان فاصله دارد. 

شکست اسکات موریسون در انتخابات پارلمانی استرالیا به ۹ سال زمامداری محافظه‌کاران در این کشور پایان داد. 

از آنتونی آلبانیزی چه می‌دانیم؟

AP Photo
پیروزی حزب کارگر در انتخابات پارلمانی استرالیاAP Photo

آنتونی آلبانیزی در خانواده‌ای کم‌درآمد متولد شده و مادرش او را به تنهایی بزرگ کرده است. نخست‌وزیر آینده استرالیا در یکی از واحدهای مسکونی ویژه افراد کم‌درآمد در سیدنی بزرگ شد. او اولین نخست‌وزیر تاریخ استرالیا خواهد بود که ریشه نام خانوادگی‌اش به آنگلوساکسون‌ها یا سلت‌ها بر نمی‌گردد. 

آنتونی آلبانیزی سال گذشته از یک تصادف شدید رانندگی جان به در برد. او پس از این تصادف در شرایطی که حالش وخیم بود در بیمارستان بستری شد. رهبر حزب کارگر درباره این تصادف گفته است: «فکر می‌کردم کارم تمام است.»

او همچنین گفته است که این تجربه که او را در آستانه مرگ قرار داد باعث شد تا «انرژی لازم» برای تغییر همه چیز را پیدا کند. نخست‌وزیر آینده استرالیا در نهایت هم سلامتش را باز یافت و هم توانست ۱۸ کیلو از وزنش کم کند. او در عین حال حزب کارگر را که در نظرسنجی‌ها از محافظه‌کاران عقب افتاده بود به سوی پیروزی در انتخابات پارلمانی هدایت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح ۱۲ میلیارد دلاری استرالیا برای گسترش قدرت دفاعی و موشکی این کشور و مقابله با تهدیدات بالقوه چین

نخست‌وزیر استرالیا خواستار انجام تحقیقات درباره مناصب پنهانی اسکات موریسون شد

پناهنده ایرانی برای نقاشی با مسواک نامزد دریافت معتبرترین جایزه هنری استرالیا شد