بریتانیا و رواندا در برابر سازمان ملل از توافقشان برای انتقال پناهجویان دفاع کردند

امضای توافق بریتانیا و رواندا
امضای توافق بریتانیا و رواندا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توافق دو کشور که براساس آن لندن آن دسته از پناهجویان را که به طور غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند به رواندا خواهد فرستاد، مورد انتقاد مقام‌های سازمان ملل قرار گرفته است.

آگهی

وزیر کشور بریتانیا و وزیر خارجه رواندا برای توضیح درباره توافق دو کشور بر سر نحوه پذیرش و رسیدگی به در خواست پناهجویان به مقر سازمان ملل متحد در ژنو رفتند.

توافق دو کشور که براساس آن لندن آن دسته از پناهجویان را که به طور غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند به رواندا خواهد فرستاد، مورد انتقاد مقام‌های سازمان ملل قرار گرفته است. 

پریتی پتل، وزیر کشور دولت محافظه‌کار بریتانیا گفت: «ما دولتی هستیم که به همراه شرکایمان راه‌حل‌های جدید و نوآورانه برای معضلات جهان پیدا می‌کنیم.»

وی منتقدان توافق کشورش با رواندا را متهم کرد که «راه‌حل جایگزین» برای پناهجویان ارائه نمی‌کنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ونسان بیروتا، وزیر خارجه رواندا نیز گفت که کشورش آماده پذیرش اولین گروه از پناهجویانی است که خود را به بریتانیا رسانده‌اند. وی افزود که کشورش ساز و کار لازم برای رسیدگی به درخواست پناهندگی پناهجویان را در نظر گرفته است.

به گفته مسئولان رواندا قرار است بریتانیا اولین گروه از پناهجویان را «طی هفته‌های آتی» به این کشور آفریقایی بفرستد. 

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا پیش از این گفته بود که رواندا می‌تواند طی سال‌های آینده میزبان «ده‌ها هزار» نفر از پناهجویانی باشد که وارد کشورش شده‌اند. مقام‌های سازمان ملل توافق بریتانیا با رواندا در زمینه پذیرش پناهجویان را خلاف حقوق آنها می‌داند. 

این توافق همچنین نگرانی‌هایی را برای آن دسته از پناهجویان اوکراینی که به طور غیرقانونی در بریتانیا به سر می‌برند پدید آورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟