Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله توپخانه‌ای سپاه به اربیل عراق؛ ۵ عضو یک «تیم تروریستی» در بانه بازداشت شدند

تخستین تصویر از حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل
تخستین تصویر از حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل Copyright خبرگزاری تسنیم
Copyright خبرگزاری تسنیم
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی رسانه‌های خبری در ایران روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) از حمله موشکی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهر اربیل عراق خبر دادند.

آگهی

برخی رسانه‌های خبری در ایران روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) از حمله موشکی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران به استان اربیل عراق خبر دادند. این رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که هدف این حمله، «مقر گروهک‌های تروریستی» بوده است.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از مقام‌های اقلیم کردستان عراق خبر داد که محل مورد هدف، ارتفاعات برزین در اطراف منطقه سیدکان از توابع سوران بوده است.

با این حال تا لحظه تنظیم این خبر، مقام‌های عراقی به حمله توپخانه‌ای روز چهارشنبه سپاه پاسداران واکنشی نشان نداده‌اند.

لحظه حمله توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهر اربیل عراق

سپاه پاسداران اسفندماه گذشته نیز شهر اربیل عراق را با موشک‌های نقطه‌زن مورد هدف قرار داد. مسئولان نظامی ایران در آن زمان گفتند که هدف آن‌ها از حمله موشکی به اربیل، «مقر موساد» در این شهر بوده است.

هم‌زمان با انتشار خبر حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل، قرارگاه حمزه سید الشهدای نیروی زمینی سپاه از دستگیری «اعضای یک تیم تروریستی در شمال غرب کشور» و «انهدام پایگاه‌ها و مقرهای تروریست‌های مستقر در اقلیم شمال عراق» خبر داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس اعلام نیروی زمینی سپاه، همه اعضای این تیم که ۵ نفر بودند در شهرستان بانه بازداشت شده‌اند. البته این نیروی نظامی در مورد هویت و وابستگی حزبی و گروهی افراد بازداشت شده هیچ توضیح نداده است.

پیشتر هم نیروی زمینی سپاه ایران در چند مقطع به مناطقی در اقلیم شمال عراق حمله کرده بود. این نیروی نظامی ایران در آن زمان‌ها اعلام کرد که در این حمله‌ها، «مقرهای گروهک‌های تروریستی از جمله حزب دموکرات» را هدف قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سپاه: حملات به اقلیم کردستان همچنان ادامه خواهد داشت

وزیر خارجه عراق : به ایرانی‌ها گفتیم که به دخالت آن‌ها نیازی نداریم

جایزه «۱۵ میلیون دلاری» آمریکا برای دریافت اطلاعات درباره شبکه مالی سپاه پاسداران