Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرار از زندان آلاباما؛ زندانی خطرناک بازداشت شد و زندانبان «خودکشی» کرد

خودروی کادیلاک که کیسی وایت و ویکی وایت فراری با آن رانندگی می‌کردند
خودروی کادیلاک که کیسی وایت و ویکی وایت فراری با آن رانندگی می‌کردند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از   AP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفته می شود که خانم وایت در دوران کار به عنوان نگهبان زندان هیچ سابقه تخلفی نداشت. به ‌گفته مقامات زندان او یک کارمند نمونه و یکی از قابل اعتمادترین افراد در زندان بوده است.

آگهی

روز دوشنبه پلیس ایندیانا از دستگیری زندانی فراری «خطرناک»  بعد از تعقیبی ۱۰ روزه خبر داد. این در حالیست که زندانبان زن مظنون به فراری دادن این زندانی جان خود را از دست داده است. پلیس علت مرگ این زندانبان را جراحات ناشی از شلیک گلوگه اعلام کرده است. مقامات کانتی واندربورگ در حال تحقیق درباره علت مرگ ویکی وایت، زندانبان هستند. برای روشن تر شدن موضوع قرار است روزسه‌شنبه  خانم وایت کالبدشکافی شود.

 ریک سینگلتون، کلانتر بخش لادردیل گفت که خودرو این زوج بعد از تعقیب توسط پلیس در اوانزویل، ایندیانا، تصادف کرد و زندانی تسلیم شد.

 دیو ویدینگ، کلانتر وندربرگ به خبرنگاران گفت: «او به خودش شلیک کرد و به شدت مجروح شد.»

رسانه‌های محلی به نقل از دِیو ودینگ، کلانتر بخش وندربرگ در ایندیانا، گزارش دادند که خانم وایت در جریان این تعقیب و گریز پشت فرمان بود و بعد ماشین کادیلاک آنها تصادف کرد و در نهایت کیسی وایت (زندانی) تسلیم شد.

زندانی و زندانبان، که تصور می شود روابط عاشقانه داشتند، روز ۲۹ آوریل از زندانی در بخش لادِردِیل در ایالت آلاباما ناپدید شدند.

گفته می شود که خانم وایت در دوران کار به عنوان نگهبان زندان هیچ سابقه تخلفی نداشت. به ‌گفته مقامات زندان او یک کارمند نمونه و یکی از قابل اعتمادترین افراد در زندان بوده است. 

کریس کانِلی دادستان محلی بخش لادردیل هفته پیش به خبرنگاران گفت: «من به ویکی اعتماد کامل داشتم. واقعا می‌گویم. اگر از زندان چیزی می‌خواستیم، حتما به او مراجعه می‌کردیم. کارمند بسیار محکمی بود. برای همین موضوع تکان دهنده است.»

کیسی وایت به دلیل جرایم مختلفی از سرقت، اخاذی و تلاش برای قتل در حال سپری کردن محکومیت ۷۵ ساله خود بود ودر سال ۲۰۲۰ در دادگاهی هم به اتهام قتل  متهم شد که در ارتباط با چاقو خوردن یک مرد ۵۸ ساله بود که در صورت محکومیت می تواند با مجازات اعدام روبرو شود.

ادعا می‌شود که او ابتدا به قتل اعتراف کرده بود اما بعدا با توسل به استدلال «ابتلا به جنون» اعلام بی‌گناهی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندانبان زن و زندانی خطرناک در آمریکا ناپدید شدند

دانمارک زندانیان خارجی را به کوزوو می‌فرستد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ چه کسی معاون کامالا هریس می‌شود؟