Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جنگ اوکراین؛ پوتین: همانند سال ۱۹۴۵ پیروزی از آن ما خواهد بود

بندر ماریوپل
بندر ماریوپل Copyright Alexander Vilf/Sputnik
Copyright Alexander Vilf/Sputnik
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک به ۳۰۰ غیرنظامی پناه گرفته در مجتمع صنعتی آزوفستال سرانجام با میانجی‌گری و هماهنگی امداد رسانان سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی به خارج از ماریوپل منتقل شدند.

آگهی

تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین که محکومیت جامعه جهانی و اغلب نهاد‌های بین المللی را به همراه داشته روز یکشنبه، هشتم مه وارد هفتاد و چهارمین روز خود شد.

وضعیت بحرانی غیرنظامیان پناه‌گرفته در کارخانه فولاد شهر محاصره و اشغال شده ماریوپل طی روزهای اخیر به کانون اصلی خبرها در منطقه شرق اوکراین تبدیل شده است.

گزارش‌ها از آن حکایت دارد که نزدیک به ۳۰۰ غیرنظامیان پناه گرفته در مجتمع صنعتی آزوفستال سرانجام با میانجی‌گری و هماهنگی امداد رسانان سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی به خارج از ماریوپل منتقل شده‌اند.

مجتمع فولاد شهر آزوفستال که از چند هفته پیش تحت محاصره نیروهای روسیه درآمده آخرین سنگر نیروهای مقاومت اوکراین از جمله اعضای گردان آزوف است که به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین تلاش‌هایی دیپلماتیک برای فراهم کردن زمینه نجات آنها نیز در پیش گرفته شده است.

رئیس جمهوری اوکراین شامگاه شنبه با انتشار پیامی تایید کرد که «غیرنظامیان از آزوفستال تخلیه شده‌اند» و اکنون تدارک لازم برای انجام مرحله دوم عملیات تخلیه شامل مجروحان و کادر پزشکی در پیش گرفته شده است.

آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز یکشنبه هشتم ماه مه ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راز سفرهای متعدد دختر پوتین به مونیخ؛ پای یک شریک زندگی در میان است؟

ویدئویی از حومه خارکیف؛ از انهدام تانک روسیه تا حمله به کاروان شهروندان غیرنظامی

روز پیروزی در روسیه چه مناسبتی است و چرا و چگونه جشن گرفته می‌شود؟