پورتو با طارمی قهرمان لیگ پرتغال شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
قهرمانی پورتو و مهدی طارمی در لیگ پرتغال
قهرمانی پورتو و مهدی طارمی در لیگ پرتغال   -  Copyright  AP Photo

تیم فوتبال پورتو پرتغال در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ فوتبال این کشور موفق شد با شکست بنفیکا، قهرمانی خود را قطعی کند. 

آبی و سفید‌پوشان پورتو در روزی که در مقابل رقیب سرسخت خود تنها به ۱ امتیاز برای قطعی کردن قهرمانی نیاز داشتند، توانستند با گل ثانیه‌های پایانی با پیروزی جشن سی‌امین قهرمانی خود را در خانه حریف بر پا کنند. 

مهدی طارمی، مهاجم ملی‌پوش و گلزن موفق پورتو از ابتدا در زمین مسابقه حاضر بود و در دقیقه ۸۷ جای خود را به تونی مارتینز دیگر مهاجم این تیم داد. طارمی در این مسابقه نتوانست گلی به ثمر برساند و تک گل این دیدار هم در دقیقه ۹۴ و روی ضد حمله سریع بازیکنان پورتو به ثمر رسید. 

در این دقیقه، په‌په بازیکن برزیلی (نه کاپیتان پرتغالی این تیم) در فراری سریع توانست خود را به نزدیکی دروازه بنفیکا برساند و با پاسی دقیق، زایدو سانوسی دیگر بازیکن این تیم را با دروازه‌بان حریف تک‌به تک کند. سانوسی هم با ضربه‌ای زیبا موفق شد توپ را به دروازه بنفیکا برساند تا به این ترتیب کام هواداران پورتو با این پیروزی و جشن قهرمانی شیرین‌تر شود. 

پورتو که فصل گذشته قهرمانی را به اسپورتینگ لیسبون واگذار کرده بود، با نتیجه‌ای که شنبه شب به دست آورد توانست با وقفه‌ای یک‌ساله سی‌امین قهرمانی خود در لیگ فوتبال پرتغال را جشن بگیرد. 

مهدی طارمی، مهاجم پیشین باشگاه پرسپولیس، نقش مهمی در کسب این قهرمانی سفید و آبی‌پوشان ایفا کرد. بازیکن شماره ۹ در رقابت‌های این فصل لیگ پرتغال از مجموع ۶۲ گل پورتو توانسته ۲۰ گل را وارد دروازه حریفان نماید. او همچنین در این رقابت‌ها تاکنون ۱۳ پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده است. طارمی یک بازی دیگر فرصت دارد تا آمار خود را در رقابت‌های این فصل بهبود بخشد. 

این نخستین قهرمانی یک بازیکن ایرانی در لیگ فوتبال پرتغال است و تاکنون سایر بازیکنان ایرانی نتوانسته بودند به چنین افتخاری در فوتبال این کشور دست یابند.