Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ویل اسمیت به مدت ۱۰ سال از حضور در اسکار محروم شد

ویل اسمیت، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۲۲
ویل اسمیت، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۲۲ Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آکادمی همچنین به دلیل نحوه مدیریت مراسم پس از حرکت جنجالی ویل اسمیت و نیز اجازه دادن به او برای ماندن و دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد عذرخواهی کرده است.

آگهی

ویل اسمیت، هنرپیشه آمریکایی و برنده جایزه بهترین بازیگر مرد آکادمی علوم و هنرهای سینما در سال ۲۰۲۲ به مدت ۱۰سال از حضور در مراسم اسکار محروم شد.

آکادمی علوم و هنرهای سینما که برگزیدن نامزدها و برندگان جوایز اسکار از جمله ماموریت‌هایش است روز جمعه اعلام کرد که ویل اسمیت را به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار و یا هر رویداد دیگر مرتبط با آکادمی محروم می‌کند.

این تصمیم پس از نشست شورای مدیران آکادمی علوم و هنرهای سینما و به دلیل حرکت جنجالی و بحث برانگیز ویل اسمیت در جریان مراسم امسال توزیع جوایز اسکار اتخاذ شده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینما که در کنار برگزیدن نامزدها و برگزیدگان جوایزاسکار در زمینه پیشرفت صنعت سینما و توسعۀ علمی، آموزشی و ارتقای شغلی دست‌اندرکاران این صنعت تحقیق و فعالیت می‌کند در بیانیه خود حرکت ویل اسمیت در مراسم اسکار را «غیرقابل قبول و زیان‌بار» توصیف کرده است.

از سوی دیگر ویل اسمیت نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که تصمیم آکادمی را در خصوص محرومیت وی از حضور در اسکار می‌پذیرد و به آن احترام می‌گذارد.

گفتنی است که ویل اسمیت پیش‌تر و در پی اتفاق‌هایی که بواسطه حرکت جنجالی وی در زدن سیلی به صورت مجری مراسم اسکار روی داد از عضویت در آکادمی استعفا داده بود.

وی همچنین از اقدام خود اظهار پشیمانی کرده و در بیانیه‌ای گفته بود آنچه در مراسم اسکار انجام داده تکان دهنده و غیرقابل توجیه بوده است.

آکادمی همچنین به دلیل نحوه مدیریت مراسم پس از این اتفاق و نیز اجازه دادن به اسمیت برای ماندن و دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد عذرخواهی کرده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینما در بیانیه خود در همین خصوص می‌افزاید: «ما در طول پخش تلویزیونی به اندازه کافی و به شیوه‌ای مناسب نتوانستیم شرایط سالن پس از این اتفاق را مدیریت کنیم و از این بابت متاسفیم.»

در این بیانیه همچنین به نبود آمادگی و کوتاهی در مواجهه با یک اتفاق بی سابقه اشاره و تاکید شده است: «فرصتی پیش روی ما بود تا برای میهانان، بینندگان و خانواده آکادمی در سراسر جهان سرمشق و الگو باشیم اما کوتاهی کردیم.»

شوخی کریس راک، کمدین آمریکایی و مجری نود و چهارمین دوره مراسم اسکار با ظاهر همسر ویل اسمیت در واقع منشا اصلی بروز این حادثه بود.

ویل اسمیت پس از آنکه کریس راک موهای جیدا پینکت، همسر وی را دستمایه شوخی و مزاح خود قرار داد در حین پخش زنده تلویزیونی مراسم با رفتن روی سن به صورت مجری سیلی نواخت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شان پن تهدید کرد: اگر زلنسکی در مراسم اسکار سخنرانی نکند جوایز خود را نابود خواهم کرد

مراسم اسکار ۲۰۲۲؛ تب و تاب هالیوود برای شب موعود

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد