ویلاهای «تبلیغاتچی کرملین» در ایتالیا هدف حمله معترضان به جنگ قرار گرفت

یکی از ویلاهای مجری مشهور تلویزیون روسیه در ایتالیا
یکی از ویلاهای مجری مشهور تلویزیون روسیه در ایتالیا Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رُم روز پنجم مارس اعلام کرده بود که املاک و دارایی‌های ولادیمیر سولوویف را به عنوان بخشی از تحریم‌های غرب علیه اشخاص و نهاد‌های نزدیک به دولت روسیه به دلیل تهاجم نظامی به خاک اوکراین توقیف کرده است.

آگهی

دو ویلای یک مجری سرشناس تلویزیون دولتی روسیه که گفته می‌شود از نزدیکان ولادیمیر پوتین است روز چهارشنبه در ایتالیا هدف حملات معترضان به جنگ در اوکراین قرار گرفت.

یکی از ویلاهای این مجری تلویزیونی که مبلغ سیاست‌های کاخ ریاست جمهوری روسیه نیز معرفی شده بر اساس گزارش رسانه‌ها و مقامات محلی ایتالیا هدف یک اقدامِ آتش‌سوزی واقع شد و خرابکاران در اقدامی دیگر استخر ویلای دوم را با رنگ قرمز خونی پر کردند.

به گفته دولت ایتالیا، ولادیمیر سولوویف که فرانس‌پرس از وی به عنوان تبلیغاتچی ۵۸ ساله کرملین نام برده، دارای سه ملک در سواحل دریاچه کومو واقع در ناحیه لومباردی در شمال این کشور است که ارزش کل آنها حدود ۸ میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

رُم روز پنجم مارس اعلام کرده بود که املاک و دارایی‌های ولادیمیر سولوویف را به عنوان بخشی از تحریم‌های غرب علیه اشخاص و نهاد‌های نزدیک به دولت روسیه به دلیل تهاجم نظامی به خاک اوکراین توقیف کرده است.

خبرنگار فرانس‌پرس در گزارش خود آورده است که یکی از ویلاهای این مجری و مبلغ سیاست‌های کرملین پس از آتش‌سوزی در حال مرمت و بازسازی است و ظاهرا خسارت زیادی متحمل نشده است.

گفته می‌شود که آتش‌سوزی یاد شده ناشی از سوختن لاستیک در محوطه بیرونی ویلا بوده و با مداخله ماموران به سرعت خاموش شده است.

شهردار مناجیو که ویلا در آن واقع شده به یک خبرگزاری محلی گفت که به نظر می‌آید آتش‌سوزی به وضوح «یک اقدام اعتراضی» علیه آقای سولوویف بوده است.

میشل اسپاجیاری در ادامه یادآور شد که ولادیمیر سولوویف این ویلا را پنج سال پیش خریده بود اما تا پیش از یک ماه گذشته هیچ یک از شهروندان نمی‌دانستند که او چه کسی است.

به گزارش نشریه «کوریره دلا سرا» ژاندارم‌های محلی تحقیقاتی را در باره حملات صورت گرفته به املاک توقیف شده آقای سولوویف آغاز کرده‌اند و با بررسی‌ تصاویر ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته در پی شناسایی هویت عاملان این حملات هستند.

خبرنگاران محلی همچنین به اقدام دیگری اشاره کرده‌اند که علیه یکی دیگر از ویلاهای ولادیمیر سولوویف صورت گرفته است.

AFP
شعارهایی در اعتراض به جنگ و خونریزی که با رنگ قرمز روی دیوار یکی از ویلاهای ولادیمیر سولوویف نوشته شدهAFP

استخر این ویلا که در پیانلو دل لاریو، منطقه‌ای دیگر در ساحل دریاچه کومو واقع شده به نشانه اعتراض به کشتار غیرنظامیان در اوکراین به رنگ قرمز خونی درآمده است.

به گزارش خبرگزاری آنسا مهاجمان همچنین بر در و دیوار این ویلا عباراتی با رنگ قرمز در اعتراض به جنگ و خونریزی در اوکراین نوشته‌اند.

ولادیمیر سولوویف همه جا در رسانه های رسمی حضور دارد و در همه برنامه‌ها به شدت از مواضع کرملین دفاع می کند. او چندین بار با رئیس جمهور روسیه مصاحبه کرده و مستندی را در باره ولادیمیر پوتین ساخته است.

او از آغاز مداخله نظامی روسیه در اوکراین تاکنون هر روز عصر در برنامه‌ای سیاسی تحت عنوان «عصرگاه با ولادیمیر سولوویف» ظاهر می شود و سعی در جلب افکار عمومی به نفع رئیس جمهوری روسیه و سیاست‌هایش دارد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ پوتین ادعای اوکراین در مورد کشتار بوچا را «گستاخانه و بدبینانه» دانست و آن را محکوم کرد

جنگ اوکراین؛ زلنسکی روسیه را به «نسل‌کشی» متهم کرد؛ مسکو: تکذیب می‌کنیم تصاویر جعلی هستند

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد