Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دادگاه اندونزی معلمی را به جرم تجاوز به ۱۳ دانش آموز دختر به اعدام محکوم کرد

هری ویراوان در دادگاه
هری ویراوان در دادگاه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هری طی ۵ سال، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند.

آگهی

دادگاهی در اندونزی روز دوشنبه ۴ آوریل (۱۵ فروردین) حکم اعدام یک معلم را به دلیل تجاوز به ۱۳ دختر دانش‌آموز در یک مدرسه اسلامی صادر کرد.

این معلم که هری ویراوان نام دارد ابتدا در ماه فوریه در دادگاه به حبس ابد محکوم شده بود، اما با درخواست مجدد دادستان برای اعدام متهم، در حکم صادره تجدیدنظر شد و دادگاه مجازات اعدام او را تأیید کرد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

پرونده این معلم متجاوز، اندونزی را در بهت فرو برده و نیاز به محافظت از کودکان در برابر خشونت جنسی در مدارس شبانه‌روزی مذهبی این کشور را بار دیگر در کانون توجه قرار داده است.

قاضی در بیانیه‌ای که روز دوشنبه در وب‌سایت دادگاه عالی باندونگ منتشر شد، اعلام کرد: «ما بدین وسیله متهم را با حکم اعدام مجازات می‌کنیم».

ایرا مامبو، وکیل متهم با ذکر این که نیاز دارد حکم کامل دادگاه را مشاهده کند، از اظهار نظر در مورد این که آیا امکان درخواست تجدیدنظر برای موکلش وجود دارد یا نه، خودداری کرد.

سخنگوی دفتر دادستانی محلی نیز گفته است که برای هر گونه اظهار نظر، در انتظار مشاهده حکم نهایی است.

قاضی پرونده در ماه فوریه گفت که هری بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند.

مقامات اندونزی، از جمله وزیر حمایت از کودکان این کشور نیز از درخواست‌ها برای مجازات اعدام حمایت کرده بودند، هرچند کمیسیون حقوق بشر این کشور که مخالف مجازات اعدام است، گفته صدور این حکم مناسب نیست.

اندونزی، بزرگترین کشور مسلمان جهان، دارای ده‌ها هزار مدرسه شبانه‌روزی اسلامی و سایر مدارس مذهبی است که اغلب تنها امکان برای تحصیل فرزندان خانواده‌های فقیر هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟