Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشتی اماراتی با ۳۰ سرنشین در آب‌های خلیج فارس غرق شد

غرق شدن کشتی اماراتی
غرق شدن کشتی اماراتی Copyright عکس از ایرنا
Copyright عکس از ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کشتی باری که تعدادی خودرو حمل می‌کرد در ۳۰ مایلی عسلویه دچار حادثه شده است.

آگهی

خبرگزاری‌ رسمی ایران روز پنجشنبه از غرق شدن یک کشتی اماراتی در محدوده آ‌ب‌های جنوب ایران خبر داد و اعلام کرد که کمک رسانی به حادثه دیدگان آغاز شده است.

ایرنا در گزارش خود به نقل از رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آورده است که این کشتی باری که با خود تعدادی خودرو حمل می‌کرد در ۳۰ مایلی عسلویه دچار حادثه شده است.

به گفته این منبع، کشتی اماراتی ۳۰ سرنشین داشته که همگی پس از وقوع حادثه با جلیقه نجات به بیرون پریده و اکنون کمک‌رسانی برای یافتن و نجات آنها آغاز شده است.

آخرین گزارش‌ها به نقل از جهانگیر دهقانی، مدیرکل بحران استان بوشهر حاکی است ۱۶ نفر از ۳۰ سرنشین کشتی اماراتی نجات داده شده‌اند و جست‌وجو برای یافتن و نجات ۱۴ سرنشین دیگر برغم مواج بودن آبهای خلیج فارس ادامه دارد.

جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با آخرین وضعیت کشتی اماراتی مغروق در آبهای عسلویه اظهار کرد: حوالی ساعت ۳ بامداد یک فروند کشتی اماراتی حامل خودرو در ۳۰ مایلی عسلویه دچار حادثه شد و چند ساعت پیش به‌طور کامل غرق شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اعزام یک «شناور ناجی» برای کمک به حادثه‌دیدگان گفت که از دستگاه‌های ذیربط از جمله منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز درخواست شده تا بالگرد در اختیار نیروهای امدادرسان قرار دهند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی ناو تایلند؛ فرمانده نیروی دریایی:معتقدیم ملوانانی در دریا زنده هستند، به جستجو ادامه می‌دهیم

یازده مهاجر در تلاش برای رسیدن به اروپا در سواحل الجزایر جان باختند

شمار قربانیان حادثه غرق شدن کشتی در سواحل کانادا به ۱۰ تن رسید