کشتی اماراتی با ۳۰ سرنشین در آب‌های خلیج فارس غرق شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
غرق شدن کشتی اماراتی
غرق شدن کشتی اماراتی   -   کپی رایت  عکس از ایرنا

خبرگزاری‌ رسمی ایران روز پنجشنبه از غرق شدن یک کشتی اماراتی در محدوده آ‌ب‌های جنوب ایران خبر داد و اعلام کرد که کمک رسانی به حادثه دیدگان آغاز شده است.

ایرنا در گزارش خود به نقل از رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آورده است که این کشتی باری که با خود تعدادی خودرو حمل می‌کرد در ۳۰ مایلی عسلویه دچار حادثه شده است.

به گفته این منبع، کشتی اماراتی ۳۰ سرنشین داشته که همگی پس از وقوع حادثه با جلیقه نجات به بیرون پریده و اکنون کمک‌رسانی برای یافتن و نجات آنها آغاز شده است.

آخرین گزارش‌ها به نقل از جهانگیر دهقانی، مدیرکل بحران استان بوشهر حاکی است ۱۶ نفر از ۳۰ سرنشین کشتی اماراتی نجات داده شده‌اند و جست‌وجو برای یافتن و نجات ۱۴ سرنشین دیگر برغم مواج بودن آبهای خلیج فارس ادامه دارد.

جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با آخرین وضعیت کشتی اماراتی مغروق در آبهای عسلویه اظهار کرد: حوالی ساعت ۳ بامداد یک فروند کشتی اماراتی حامل خودرو در ۳۰ مایلی عسلویه دچار حادثه شد و چند ساعت پیش به‌طور کامل غرق شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اعزام یک «شناور ناجی» برای کمک به حادثه‌دیدگان گفت که از دستگاه‌های ذیربط از جمله منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز درخواست شده تا بالگرد در اختیار نیروهای امدادرسان قرار دهند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید