Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراف فرمانده ارشد روسیه: جنگ اوکراین کند‌تر از حد انتظار پیش می‌رود

فرمانده گارد ملی روسیه در دیدار با ولادیمیر پوتین
فرمانده گارد ملی روسیه در دیدار با ولادیمیر پوتین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس گارد ملی روسیه پیشرفت کندتر از حد انتظار عملیات نظامی کشورش در اوکراین را به نیروهای راست افراطی اوکراینی نسبت داد و مدعی شد که این نیروها پشت غیرنظامیان پنهان شده‌اند.

آگهی

یکی از نزدیکترین معتمدان نظامی ولادیمیر پوتین می‌گوید که عملیات روسیه در اوکراین با ریتم و سرعتی که کرملین انتظار داشت پیش نمی‌رود.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از این سخنان به عنوان مستدل‌ترین اعتراف علنی مسکو به پیشرفت تحولات اوکراین بر خلاف آنچه کرملین انتظار داشت و برای آن برنامه ریزی کرده بود، اشاره کرده است.

ویکتور زولوتوف، فرمانده نظامی ارشد ارتش روسیه که اکنون به عنوان رئیس گارد ملی این کشور فعالیت می‌کند و از وی به عنوان یکی از نزدیک‌ترین متحدان ولادیمیر پوتین نام برده می‌شود، روز یکشنبه برخلاف آنچه وزارت دفاع این کشور مدعی آن است تاکید کرد که اوضاع در اوکراین طبق انتظار پیش نمی‌رود.

وی که در یک مراسم مذهبی تحت رهبری «کیریل یکم»، اسقف کلیسای ارتدکس روسی سخن می‌گفت پیشرفت کندتر از حد انتظار عملیات نظامی کشورش در اوکراین را به نیروهای راست افراطی اوکراینی نسبت داد و مدعی شد که این نیروها پشت غیرنظامیان پنهان شده‌اند، اتهامی که مقامات روسیه مکرراً آنرا مطرح می‌کنند.

اظهارات فرمانده گارد ملی روسیه با این حال با ارزیابی روز جمعه سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور مبنی بر اینکه «همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود» کاملا در تضاد است.

جالب اینجاست که این ارزیابی در قالب گزارشی از سوی وزیر دفاع روسیه به اطلاع ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری این کشور نیز رسیده بود.

زولوتوف که زمانی مسئولیت تیم حفاظت از امنیت شخصی ولادیمیر پوتین را نیز برعهده داشت در اظهاراتی که در وب‌سایت گارد ملی روسیه منتشر شد، اعتراف کرد: «می‌خواهم بگویم که بله، همه چیز به آن سرعتی که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود.»

وی در عین حال تاکید کرده است که ارتش روسیه قدم به قدم به سوی هدف تعیین شده پیش می‌رود و در نهایت به پیروزی دست خواهد یافت.

ایالات متحده و همپیمانان اروپایی واشنگتن، تهاجم نظامی روسیهِ تحت رهبری پوتین به اوکراین را نوعی تصرف سرزمین به سبک امپریالیستی قلمداد کرده‌ و تاکید دارند که این اقدام به دلیل اشتباه‌های محاسباتی کرملین در خصوص مقاومت اوکراین و نیز عزم غرب برای اعمال تحریم‌ها و مجازات‌های سنگین تاکنون آنطور که برنامه‌ریزی شده بود پیش نرفته است.

ویکتور زولوتوف که برای نخستین بار به صورت رسمی از کند پیش رفتن عملیات نظامی ارتش روسیه در خاک اوکراین سخن به میان آورده رئیس گارد ملی روسیه است که به عنوان یک نیروی نظامی داخلی، پلیس ضد شورش و دیگر واحد‌های نظامی زیر مجموعه نیروهای مسلح نظیر ژاندامری را شامل می‌شود.

گارد ملی روسیه که رئیس آن مستقیما از ولادیمیر پوتین فرمان می‌گیرد نیروهایی را برای شرکت در عملیات اخیر در خاک اوکراین مستقر کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ترس از تحریک روسیه باعث شد کاخ سفید طرح پنتاگون برای اعزام نیروی بیشتر به اوکراین را لغو کند»

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

بلندگوی تبلیغاتی کرملین وعده الحاق کی‌یف و پایتخت‌های ۲ کشور عضو ناتو را به سرزمین روسیه داد