مذاکرات وین؛ علی باقری برای مشورت با مقام‌های ایران به تهران بر می‌گردد

علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران
علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که علی باقری برای مشورت و بررسی آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای، امشب چهارشنبه در سفری کوتاه، به تهران می‌رود.

رسانه‌های ایران از بازگشت علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایرانی به تهران برای مشورت در خصوص آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای خبر دادند.

خبرگزاری فارس گزارش داده که سفر آقای باقری که چهارشنبه شب انجام می‌شود، کوتاه مدت خواهد بود و او به زودی به پایتخت اتریش باز خواهد گشت. در عین حال این رسانه‌ها گزارش داده‌اند که نشست‌های کارشناسی در وین همچنان ادامه خواهد داشت. پیش از این چند خبرنگار نزدیک به هیئت مذاکره کننده ایرانی هم در توییتر از احتمال سفر معاون وزیر خارجه ایران به تهران خبر داده بودند.

علی هاشم، خبرنگار ارشد شبکه الجزیره هم در حساب توییتری خود ضمن اشاره به سفر باقری به تهران نوشته است که با این اوصاف اعلام نهایی توافق هسته‌ای به هفته آینده موکول می‌شود. این روزنامه‌نگار نزدیک به تیم مذاکره کننده ایرانی همچنین گفته که نشست پایانی با حضور وزرای خارجه کشورهای حاضر در مذاکرات، از جمله حسین امیرعبداللهیان برگزار خواهد شد. این روزنامه‌نگار لبنانی همچنین نوشته است که باقری در سفر به تهران با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی در خصوص مسائل اختلافی در مذاکرات وین، موضوع تبادل زندانیان و همچنین آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران گفتگو خواهد کرد.

دور هشتم مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام این روزها در وین پی گرفته می‌شود و طرفین بارها از کاهش اختلافات فی‌مابین خبر داده‌ و از نزدیک بودن زمان احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ گفته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

برنامه هسته‌ای ایران