Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیدار صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور روسیه پشت میز «جنجالی»

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان درباره بحران اوکراین گفتگو کردند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان درباره بحران اوکراین گفتگو کردند. Copyright  Reuters
Copyright  Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سفر صدراعظم آلمان همزمان شد با اعلامیه وزارت دفاع روسیه در بازگشت برخی از سربازان روسی حاضر در مرز اوکراین به پادگان ها؛ خبری که هر چند از سوی برخی از منابع غربی به «کوتاه آمدن» مسکو تعبیر شد اما وزارت دفاع روسیه آن را اقدامی معمولی که در پایان هر تمرین نظامی اتفاق می افتد ارزیابی کرد.

آگهی

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان بعد از سفر به کی‌یف امروز سه‌شنبه ۱۵ فوریه در مسکو با ولادیمیر پوتین، مرد شماره یک کرملین دیدار کرد.

سفر صدراعظم آلمان همزمان شد با اعلامیه وزارت دفاع روسیه در بازگشت برخی از سربازان روسی حاضر در مرز اوکراین به پادگان‌ها؛ خبری که هر چند از سوی برخی از منابع غربی به «کوتاه آمدن» مسکو تعبیر شد اما وزارت دفاغ روسیه آن را اقدامی معمولی که در پایان هر تمرین نظامی اتفاق می افتد ارزیابی کرد.

اما صدراعظم آلمان که او هم از قرار معلوم همانند امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهور فرانسه حاضر به تست پی سی آر کرملین نشده مجبور شد فاصله فیزیکی بیشتری با ولادیمیر پوتین داشته باشد و پشت میزجنجالی و معروف حدودا ۶ متری با رئیس جمهوری روسیه گفتگو کند.

ولادیمیر پوتین در ابتدای دیدار خود با آقای شولتس که تصاویر آن از تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شد گفت که متاسفانه زمان زیادی از دیدار ما صرف بررسی مسایل امنیتی در اروپا و حواشی بوجود آمده پیرامون اوکراین خواهد شد.

ساعت ها و روزهای آینده مشخص خواهد کرد که گمانه زنی‌های آمریکا درمورد حمله قریب الوقوع روسیه به خاک اوکراین درست بوده یا نه.

به گزارش آسوشیدتدپرس سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه صبح سه شنبه با انتقاد از هجمه غرب به رهبر واشنگتن برای تحریک روسیه و «تروریسم رسانه ای» و استفاده از تاریخ های جعلی در باره حمله روسیه به اوکراین گفت برنامه‌های تمرینی نظامی روسیه طبق برنامه و صرفنظر از اینکه چه تفسیری برای دیگران داشته باشد، ادامه می یابد.

قرار است اولاف شولتش و ولادیمیر پوتین در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک دستاوردهای این دیدار به اطلاع رسانه‌ها برسانند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزشمار؛ تنش اخیر روسیه و اوکراین از کجا شروع شد؟

بازخوانی سخنرانی فراموش شده؛ آیا پوتین جنگ اوکراین را پیش‌بینی کرده بود؟

هشدار و موضع پوتین نسبت به استخراج ارز‌های دیجیتال در روسیه