Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بریتانیا و نروژ از شهروندان خود خواستند «به‌سرعت» از اوکراین خارج شوند

تنش‌ها در مرز اوکراین و روسیه
تنش‌ها در مرز اوکراین و روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین نروژ و بریتانیا از شهروندان خود خواستند «فورا» از اوکراین خارج شوند.

آگهی

همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها در مرز اوکراین و افزایش احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین، دولت بریتانیا از همه اتباع خود خواست سریعا اوکراین را ترک کنند.

وزارت امور خارجه بریتانیا، روز جمعه ۱۱ فوریه در بیانیه‌ای در این خصوص هرچند اعلام کرد که سفارت بریتانیا در اوکراین همچنان باز خواهد بود اما در عین حال تاکید کرد قادر به ارائه خدمات کنسولی به صورت حضوری نخواهد بود.

دولت نروژ هم در توصیه‌ای مشابه از تمام شهروندانش که در اوکراین حضور دارند خواست به دلیل «وضعیت جدی و غیرقابل پیش‌بینی» هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند. وزارت خارجه نروژ همچنین به تمام نروژی‌ها توصیه کرد که از رفتن به مناطقی نزدیک‌تر از ۲۵۰ کیلومتری مرز اوکراین و روسیه پرهیز نمایند. این وزارتخانه همچنین تاکید کرده است که شهروندان نروژی جز به مینسک، به هیچ شهر دیگری در بلاروس سفر نکنند.

پیش‌تر جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده از تمام شهروندان آمریکا خواسته بود تا طی ۴۸ ساعت آینده از اوکراین خارج شوند. مقام‌های دولت آمریکا می‌گویند که طبق برآوردهای اطلاعاتی واشنگتن، روسیه به احتمال زیاد به اوکراین حمله خواهد کرد.

با بالا گرفتن شرایط بحرانی در مرز با اوکراین و نگرانی‌ها در خصوص راه افتادن یک جنگ در منطقه، گروهی دیگر از کشورها از جمله هلند نیز توصیه‌هایی مشابه به شهروندان خود داشته و از آنها خواسته‌اند از اوکراین خارج شوند.

دولت روسیه همواره برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین را رد کرده اما در عین حال حضور چند ماهه حدود ۱۰۰ هزار نیروی روس در نزدیکی مرز با اوکراین، نگرانی‌ها از وقوع حمله ناگهانی از سوی روسیه به اوکراین را افزایش داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا سفارتش در اوکراین را از کی‌یف به غرب این کشور منتقل می‌کند

بحران اوکراین؛ صدراعظم آلمان برای کاستن از تنش به کی‌یف و مسکو می‌رود

بلینکن: حتی بازی‌های المپیک هم شاید مانع حمله روسیه به اوکراین نشود