«شفا دهنده» پاکستانی برای پسردار شدن زن باردار میخ بر سرش کوبید

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این زن به بیمارستان پیشاور که در شما ل غربی پاکستان واقع شده مراجعه می‌کند در حالیکه قصد داشت خودش میخ را از جمجمه‌اش بیرون بیاورد. پزشک معالج این زن می گوید:«او کاملا هوشیار بود اما درد شدیدی داشت. عکس‌برداری از سر او نشان می دهد که میخ ۵ سانتیمتر در جمجه‌اش فرو رفته اما به مغزآسیب نرسانده»

آگهی

یک زن باردار در حالی‌که میخی در سر داشت به بیمارستانی در پاکستان مراجعه کرد. به‌گفته یک منبع رسمی، یک «شفادهنده» پاکستانی به‌منظور پسردار شدن این زن یک میخ در جمجمه او کاشته بود.

این زن پس از آنکه موفق نشد خودش میخ را از جمجمه‌اش بیرون بیاورد به بیمارستانی در پیشاور واقع در شمال غربی پاکستان مراجعه می‌کند . دکتر حیدر خان پزشک معالج این زن می گوید:«او کاملا هوشیار بود اما درد شدیدی داشت. عکس‌برداری از سر او نشان می داد که میخ ۵ سانتیمتر در جمجه‌اش فرو رفته اما خوشبختانه به مغزش آسیب نرسانده است.»

این زن که مادر سه دختر است، دختر دیگری در راه دارد. تفکرات و نسخه پیچی درمانگران سنتی اغلب ریشه در عرفان صوفیانه دارد. در پاکستان کشوری با اکثریت مسلمان چنین اعمالی رایج است و بازار کار رمال ها داغ است. هرچند مکاتب مختلف اسلامی این رفتارها را تایید نمی‌کنند.

در کشورهای جنوب آسیا داشتن فرزند پسر همچنان حائز اهمیت است. چون با توجه به گفتمان حاکم بر مناسبات اقتصادی اعتقاد بر این است که داشتن پسر تضمین مالی آینده خانواده خواهد بود.

پلیس پاکستان به‌دنبال بازجویی از این زن باردار و پیدا کردن عامل این ماجراست. عباس حسن، رییس پلیس پیشاور می گوید به‌زودی این رمال را دستگیر خواهد کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر پاکستانی خطاب به مردم : پول نداریم کمتر چای بخورید

پاکستان؛ انفجار در مسجد شیعیانِ پیشاور بیش از ۲۵۰ کشته و زخمی به جا گذاشت

زن باردار مبتلا به کرونا را در سیدنی سزارین کردند تا تنفس مصنوعی بگیرد