عذرخواهی نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا به خاطر سخنرانی در حالت مستی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Gustavo Petro, presidential candidate for Colombia
Gustavo Petro, presidential candidate for Colombia   -  کپی رایت  AP Photo

نامزد پیشتاز در انتخابات ریاست‌ جمهوری کلمبیا روز سه‌شنبه به‌خاطر سخنرانی روز گذشته‌اش که در حالت مستی بیان کرده بود و انتقاد طرفداران و تمسخر مخالفانش را در پی داشت، عذرخواهی کرد.

گوستاوو پترو اعتراف کرد که به دلیل سفری پر مشغله به اروپا همچنین تغییر در ریتم زندگی و برنامه خوابش که «پرواززدگی» یا «جت لگ» نامیده می‌شود، بسیار خسته بوده و به همین دلیل قبل از شرکت در برنامه‌ای که با حضور طرفدارانش در شهر «گیراردوت» در نزدیکی بوگوتا، پایتخت برگزار شده بود الکل مصرف کرده است.

او در پیامی توییتری نوشت: «از کسانی که در این مراسم شرکت کردند عذرخواهی می‌کنم. من به همه تعهداتی که با وجود خستگی داده‌ام، پایبندم و به خواسته‌های شما احترام بگذارم.»

در ویدئویی که از این سخنرانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، سناتور گوستاوو پترو که زمانی عضو گروه چپ افراطی «گوئریلا» بود، دیده می‌شود که خطاب به حاضران می‌گوید: «امیدوارم یک بار دیگر پرچم‌های سرخ برافراشته شوند و این شهر را پایتخت سرخ کلمبیا بنامند.»

در واکنش به این سخنرانی، اسکار ایوان زولوآگا، نامزد راست افراطی در انتخابات این کشور اعلام کرد: «برخی از سیاستمداران از قدرت مست می‌شوند؛ اما برخی از همین حالا مست شده‌اند. تصورش را کرده‌اید که گوستاوو پترو چگونه رئیس جمهوری می‌تواند باشد؟»

ماریا فرناندا کابال، از سناتورهای راست افراطی این کشور نیز گفت: «می‌گویند که مست‌ها حقیقت را می‌گویند؛ اکنون باید درباره آنچه که در صورت پیروزی او بر سر کلمبیا می‌آید، با شک و تردید نگریست.»

گوستاوو پترو که ۶۱ سال دارد، در حال حاضر در نظرسنجی‌های ریاست جمهوری کلمبیا که بطور تاریخی توسط جناح راست اداره می‌شود، پیشتاز است. قرار است دور اول این انتخابات ۲۹ مه برگزار شود.