Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پذیرایی از مشتریان در زندان؛ رستوران ایرانی که به زندانیان کمک می‌کند

رستوران فست فود «سلول ۱۶»
رستوران فست فود «سلول ۱۶» Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در این رستوران یک درصد از در‌آمد روزانه مختص کمک به زندانیان غیرعمد می‌شود. همچنین زندانیان متقاضی کار با توجه به شرایط نیاز می‌توانند در این مکان کار کنند.

آگهی

آرمان و بنیامین، دو جوان ایرانی با رستوران فست‌فود «سلول ۱۶» خود به آزادی زندانیان بدهکار مالی کمک می‌کنند. در این رستوران یک درصد در‌آمد روزانه مختص کمک به زندانیان غیرعمد می‌شود. همچنین زندانیان متقاضی کار با توجه به شرایط نیاز می‌توانند در این مکان کار کنند. آرمان می‌گوید گاهی زندانیان هنگام مرخصی برای کار به آنها مراجعه می‌کنند. بنیامین هم تاکید می‌کند زندانیانی که از این رستوران دیدار می‌کنند کمی آرامش خاطر پیدا می‌کنند چرا که باور دارند اگر زندانیان سابق دیگری موفق شده‌اند دوباره زندگی خوبی داشته باشند آنها هم می‌توانند.

به شبکه‌ تلگرام یورونیوز بپیوندید

این دو نفر که خود سابقا از زندانیان مهریه بودند در سال ۱۳۹۲ در زندان با هم آشنا شدند. در آن زمان فرد ناشناس خیرخواهی با پرداخت بدهی آنها را آزاد کرد. آرمان و بنیامین نیز بعد از اینکه بدون نتیجه به دنبال شخص خیری که آنها را نجات داده بود گشتند تصمیم گرفتند خودشان نیز به زندانیان غیر عمد کمک کنند.

بدین ترتیب بود که به فکر تاسیس رستوران خود با طراحی یاد‌آور زندان شدند. فاطمه، یکی از مشتریان می‌گوید طرح منحصر به فرد این فست‌فود به خودی خود تبلیغ جالبی برای این طرح است.

این رستوران که در تهران و اصفهان شعبه دارد به زودی در اراک نیز شعبه خواهد گشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر جوان جان خود را با سفارش آنلاین غذا نجات داد

ابتکاری برای بازگشت به جامعه؛ افتتاح نخستین مرکز نگهداری و پرورش اسب در زندان‌های اروپا

«یابنده گنج کشتی طلا»؛ تامپسون پس از ۶ سال حبس همچنان زندانی است