Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه از حریم هوایی امارات در برابر حملات «حفاظت» می‌کند

فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه
فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«فرانسه برای نشان دادن همبستگی خود با این کشور دوست، تصمیم به ارائه حمایت‌های نظامی به ویژه برای محافظت از حریم هوایی این کشور در برابر هر گونه تهاجم گرفته است.»

آگهی

فلورانس پارلی وزیر نیروهای مسلح فرانسه روز جمعه در توییتی نوشت که فرانسه به امارات متحده عربی، متحد اصلی خود در خلیج فارس، کمک خواهد کرد تا حریم هوایی‌اش را که در معرض حملات شورشیان حوثی یمن قرار گرفته است، حفظ کند.

خانم پارلی در ادامه با بیان اینکه امارات در ماه ژانویه قربانی حملات جدی به قلمرو خود شده است، افزود: «فرانسه برای نشان دادن همبستگی خود با این کشور دوست، تصمیم به ارائه حمایت‌های نظامی به ویژه برای محافظت از حریم هوایی این کشور در برابر هر گونه تهاجم گرفته است.»

حوثی‌های نزدیک به ایران مسئولیت سه حمله به امارات را در طی ماه ژانویه به عهده گرفته بودند. در یکی از این حملات در روز ۱۷ ژانویه، حوثی‌ها با استفاده از پهپاد و موشک ابوظبی را هدف قرار دادند که در نتیجه ۳ تن کشته شدند.

در مواجهه با افزایش‌ تنش‌ها در منطقه، ایالات متحده روز چهارشنبه در راستای کمک به متحد اماراتی خود، از اعزام یک کشتی جنگی و هواپیماهای جنگنده به ابوظبی خبر داد.

فرانسه نیز که دارای یک پایگاه هوایی در امارات است و از آنجا حملاتی علیه جهادیست‌ها در سوریه انجام می‌دهد، قصد دارد تا در این زمینه به کمک متحد اماراتی خود بیایید.

خانم پارلی در این خصوص گفت: «هواپیماهای جنگی رافال فرانسه که هم اینک در ابوظبی مستقر هستند، در کنار نیروهای مسلح امارات متحده عربی در مأموریت‌های نظارت، کشف و رهگیری فعال می‌شوند.

دیروز پنجشنبه، یک گروه کمتر شناخته شده مسئولیت حمله روز چهارشنبه به امارات را بر عهده گرفت. این حمله که نگرانی های جدیدی را در مورد تشدید تنش‌ها برانگیخته است با هواپیماهای بدون سرنشین انجام شده بود.

گروه الوایات الوعد الحق (تیپ‌های وعده حق) که برخی گمان می‌برند با جناح‌های مسلح طرفدار ایران در عراق در ارتباط باشد، مدعی شدد که چهار پهپاد را در سحرگاه چهارشنبه علیه امارات ارسال کرده‌ است.

امارات در یک ائتلاف به رهبری عربستان بیش از شش سال است که در سرزمین یمن با حوثی‌ها مبارزه می‌کند. حوثی‌ها اخیرا در تلاش برای تغییر موضع امارات و خارج کردن این کشور از جنگ یمن دست به حملاتی به ابوظبی زده‌اند.

۳۷۷ هزار قربانی تا پایان سال ۲۰۲۱

بر اساس گزارشی که چندی پیش برنامه توسعه سازمان ملل منتشر کرد میزان قربانیان یمنی تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۳۷۷ هزار نفر تخمین زده شده است. بر اساس این گزارش ۶۰ درصد از این افراد قربانیان غیر مستقیم جنگ هستند که بر اثر گرسنگی شدید، شیوع بیماری‌ها و نبود زیر ساخت‌های پزشکی و درمانی جان خود را از دست داده‌اند.

در بخشی از این گزارش تخمین زده شد که ۷۰ درصد از مجموع قربانیان را خردسالان زیر پنج سال تشکیل می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار شبانه در ابوظبی باعث نگرانی ساکنان از حمله‌ای جدید شد

بیش از ۱۷۰ نفر در حمله هوایی عربستان به یک زندان در یمن کشته و زخمی شدند

پهپادهای ایران و امارات در جنگ سودان؛ ماجرای هواپیمایی که از بندرعباس برخاست و از صفحه رادار محو شد