Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار فوتی‌ها در اثر ابتلا به کرونا در ایران سیر صعودی گرفت

یک بیمار مبتلا به کرونا در ایران
یک بیمار مبتلا به کرونا در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ تن در اثر ابتلا به کرونا جان باختند این در حالی است که آمار فوتی‌های کرونا در چند روز اخیر سیر صعودی داشته است.

آگهی

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ تن در اثر ابتلا به کرونا جان باختند این در حالی است که آمار فوتی‌های کرونا در چند روز اخیر سیر صعودی داشته است.

طبق این گزارش در شبانه‌روز گذشته همچنین ۳۷ هزار و ۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران ثبت شده‌اند که هزار و ۹۸۱ نفر آن‌ها بستری شده‌اند.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که با جان باختن ۶۱ نفر در شبانه‌روز گذشته شمار جانباختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است.

ایران در حالی وارد موج ششم کرونا شده است که در حال حاضر ۷۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۷۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۸۱ شهرستان در وضعیت زرد و تنها ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

از سوی دیگر طبق اعلام وزارت بهداشت ایران، مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور از ۱۳۴ میلیون دُز گذشته است. طبق این آمار، تاکنون ۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۲۳۰ نفر دُز نخست، ۵۴ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۲۵۰ نفر دُز دوم و ۱۸ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۸۸ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۷۹۰ هزار و ۸۵۴ دُز واکسن در ایران تزریق شده است.

علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز گفت که در دو روز گذشته شیوع ویروس کرونا در استان تهران به شدت رشد کرده است. به‌طوریکه طبق آمار حدود ۴۸ درصد در شهر و استان تهران مبتلا به سویه اومیکرون کرونا شده‌اند که نشان دهنده رشد بالای این ویروس است.

آمار قربانیان کرونا در جهان

در حالی بیش از دو سال از شیوع این بیماری در جهان می‌گذرد که شمار قربانیان کرونا به بیش از پنج میلیون و ۷۲۱ هزار نفر طبق آمار رسمی رسیده است. در این مدت همچنین ۳۸۵ میلیون و ۹۲۷ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

آمار روزانه فوتی‌ها در روسیه همچنان بالا گزارش شده است به‌طوریکه در شبانه‌روز گذشته ۶۶۷ نفر در اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته‌اند و شمار قربانیان این بیماری در روسیه به بیش از ۳۳۳ هزار نفر رسیده است. شمار قربانیان این بیماری در لهستان نیز بالا گزارش شده است به‌طوریکه ۳۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این این کشور جان باخته‌اند. با این حال همچنان بیشترین شمار قربانیان کرونا در ایالات متحده ثبت شده است جایی که تاکنون بیش از ۹۱۷ هزار نفر در اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۷۶ میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند. بعد از آمریکا، برزیل و هند بیشترین قربانیان را داشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه داروهایی برای مقابله با سویه اومیکرون در فرانسه استفاده می‌شود؟

موارد ابتلای اومیکرون در ایران به زودی۶ رقمی می شود؛ از اجباری شدن دُز سوم تا اولویت بندی آسترازنکا

آزمایش بالینی فایزر- بیون‌تک برای تولید واکسن مخصوص اومیکرون آغاز شد