Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنها مهاجر بازمانده حادثه قطار در جنوب غرب فرانسه اقامت موقت گرفت

اجساد قربانیان حادثه قطار در سیبور در جنوب غربی فرانسه
اجساد قربانیان حادثه قطار در سیبور در جنوب غربی فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مهاجر بازمانده شکایتی را علیه «ایکس» به دلیل «قتل عمد» و «استفاده از مواد مضر» به دستگاه قضایی فرانسه ارائه کرد. او می‌گوید افرادی، احتمالا خود قاچاق‌برها، پیش از آن که فرار کنند، او و دوستان نگون‌بختش را مسموم کرده یا داوری خواب‌آور به آنها داده‌اند و برای همین آنها روی ریل قطار دراز کشیده بودند.

آگهی

فرمانداری استان پیرنه آتلانتیک در جنوب فرانسه به تنها مهاجر بازمانده از حادثه تصادف قطار در سیبور واقع در منتهی الیه جنوب غربی این کشور اجازه اقامت موقت داد.

سه همراه دیگر این مرد که هموطن او بودند در این حادثه که روز ۱۲ اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰ مهر ۱۴۰۰) روی داد، در جا کشته شدند و اکنون دولت فرانسه می‌گوید به این فرد الجزایری که هویتش فاش نشده به دلایل انسانی اجازه اقامت چند ماهه داده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این ۴ مهاجر روز واقعه در ساعت ۵ و نیم بامداد روی ریل قطار در چند صد متری ایستگاه شهر «سن ژان دو لوز» دراز کشیده و خوابیده بودند. آنها مدت کوتاهی بود که با گذر غیرقانونی از مرز اسپانیا وارد خاک فرانسه شده بودند. در آن هنگام یک قطار محلی که از آنجا می‌گذشت نتوانست به موقع توقف کند و آنها را زیر گرفت.

تنها یکی از آنها از این تصادف جان سالم به در برد ولی به دلیل آن که به شدت مجروح شده بود، به بیمارستان شهر بایون منتقل شد. او هنوز تحت درمان است. فرماندار منطقه روز جمعه ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) به شبکه ب‌اف‌ام فرانسه گفت که مجوز موقت اقامتی برای این فرد در روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ۱۴۰۰) صادر شده و تا ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) اعتبار دارد.

فاجعه سیبوره جنجال تازه‌ای را درباره گذر مکرر مهاجران از مرز اسپانیا برانگیخت. این مهاجران معمولاً برای فرار از دست پلیس، پیاده در امتداد خط راه‌آهنی که به شمال می‌رود، حرکت می‌کنند. در چنین شرایطی بود که حادثه سیبور رخ داد. چند هفته بعد از آن هم، در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۸ آبان ۱۴۰۰)، یک مهاجر دیگر بر اثر برخورد باد یک قطار که از شهر هندای به بایون می‌رفت، دچار جراحت مختصری شد.

آیا قربانیان مسموم شده بودند؟

حادثه قطار در سیبور باعث آغاز تحقیقات در دفتر دادستانی بایون شد. در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۶ آذر ۱۴۰۰)، مهاجر بازمانده شکایتی را علیه «ایکس» به دلیل «قتل عمد» و «استفاده از مواد مضر» به دستگاه قضایی فرانسه ارائه کرد. او می‌گوید افرادی، احتمالا خود قاچاق‌برها، پیش از آن که فرار کنند، او و دوستان نگون‌بختش را مسموم کرده یا داوری خواب‌آور به آنها داده‌اند و برای همین آنها روی ریل قطار دراز کشیده بودند.

«شکایت علیه ایکس» در فرانسه به معنی شکایت علیه متهمی است که برای فرد شاکی ناشناس است.

به گزارش شبکه ب‌اف‌ام، دادستانی همگانی بایون دستور انجام آنالیزهای سم‌شناسی را صادر کرده تا بررسی شود که آیا به مهاجران قرص خواب داده شده است یا نه. قرار است نتایج آنالیز در هفته‌های آینده مشخص شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگون شدن مجسمه ۲۰۰ کیلوگرمی در هتل، جان دختر بچه ۷ ساله را گرفت

فرانسه؛ پای یک پناهجو هنگام سوار شدن به قطار در حال حرکت قطع شد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد