Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فیل آفریقایی پس از ۲۲ ماه بارداری در پدیده‌ای نادر دوقلو زایید

فیل‌های نوزاد دوقلو
فیل‌های نوزاد دوقلو Copyright Jane Wynyard/AP
Copyright Jane Wynyard/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین سرشماری حیات وحش کنیا که در سال گذشته انجام شد، تعداد فیل‌ها در این کشور در سی سال تقریبا دو برابر شده و به بیش از ۳۶ هزار فقره رسیده است.

آگهی

مسئولان حفاظت از محیط زیست کنیا روز پنجشنبه تولد نادر یک جفت فیل دوقلو را اعلام کردند.

به گفته مسئولان فیل مادر بورا نام دارد و به طور اتفاقی توسط گروهی از گردشگران با بچه‌هایش در آخر هفته گذشته در منطقه حفاظت‌شده سامبورو مشاهده شد.

تصاویر این دو نوزاد را در حالی که با مادر و خواهر بزرگشان در دشت پرسه می‌زنند و با محیط زندگی خود آشنا می‌شوند، نشان می‌دهد.

فیل‌های آفریقایی طولانی‌ترین دوران بارداری را در میان پستانداران خشکی دارند. بارداری آنها ۲۲ ماه طول می‌کشد و حدودا هر چهار سال یکبار زایمان دارند.

وضع حمل دوقلو در میان فیل‌ها پدیده‌ای نادر است و تنها در یک درصد از این جانوران مشاهد‌ه شده است. بعلاوه احتمال زنده ماندن هر دو بچه فیل بالا نیست چرا که بعید است فیل مادر به اندازه کافی شیر داشته باشد. دوقلوهایی که پیش از این در سال ۲۰۰۶ متولد شده بودند تنها چند روز زنده ماندند.

با این حال، تولد این دو بچه فیل نر و ماده در جمعیت رو به کاهش و در خطر فیل‌های شمال کنیا مایه شادی کنشگران حفظ این جانور است. بر اساس آخرین سرشماری ملی حیات وحش کنیا که در سال گذشته انجام شد، تعداد فیل‌ها در این کشور در سی سال تقریبا دو برابر شده و به بیش از ۳۶ هزار زنجیر رسیده است.

این رقم نشان دهنده افزایش ۱۲ درصدی تعداد جمعیت ثبت شده در سال ۲۰۱۴ است، زمانی که شکار غیرقانونی برای عاج بیشتر صورت می‌گرفت. با این حال، کنشگران همچنان نگران آینده این حیوان هستند و نسبت به تخریب زیستگاه و شکار غیرقانونی هشدار می‌دهند.

جمعیت فیل‌های ساوانای آفریقایی در نیم قرن گذشته حداقل ۶۰ درصد کاهش یافت و این امر باعث شد که در آخرین به‌روزرسانی فهرست قرمز گونه‌های در معرض خطر، در گروه «در خطر انقراض» قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات قصاص؛ ۴۴ فیل به جان کشاورز هندی افتادند

بریتانیا به سنجاب‌های خاکستری داروی ضدبارداری می‌خوراند

فیل پس از کشتن زن هندی بار دیگر در مراسم تشییع او جسدش را لگد کرد