ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی چه کسانی هستند؟

canva
canva Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سال ۲۰۲۱ میلادی تعداد میلیاردرهای جهان به رقم بی‌سابقه ۲۷۵۵ نفر افزایش یافته که ۶۶۰ نفر بیشتر از میلیاردرهای سال ۲۰۲۰ میلادی است.

آگهی

نشریه اقتصادی فوربس ایالات متحده در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های خود در ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی فهرست ثروتمندترین افراد جهان را ارائه داده است که بر این اساس جف‌بزوسف بنیانگذار و مالک شرکت آمازون با ۱۷۷ میلیارد دلار ثروت در صدر قرار دارد.

پس از او نیز نام چهره‌هایی همچون ایلان ماسک مالک تسلا با ۱۵۱ میلیارد دلار ثروت، خانواده برنار آرنو سرمایه‌گذار فرانسوی، بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت، مارک زوکربرگ بنیانگذار فیسبوک و وارن بافت کارآفرین مشهور آمریکایی دیده می‌شود.

فوربس در این گزارش با اشاره به تحولات مهم سال ۲۰۲۱ میلادی مانند تداوم همه‌گیری ویروس کرونا، افزایش بهای ارزهای دیجیتال و افزایش سرسام آور قیمت سهام اشاره می‌کند و می‌نویسد که در این سال، تعداد میلیاردرهای جهان به رقم بی‌سابقه ۲۷۵۵ نفر افزایش یافته که ۶۶۰ نفر بیشتر از میلیاردرهای سال ۲۰۲۰ میلادی است.

فرانسواز بتانکور، بنیانگذار شرکت فرانسوی اورئال

در این فهرست نام زنان ثروتمند جهان نیز دیده می‌شود که فرانسواز بتانکور، تاجر فرانسوی و دختر آندره بتانکور، بنیانگذار شرکت فرانسوی اورئال در صدر آن قرار دارد. خانم بتانکور در حال حاضر با حدود ۷۴ میلیارد دلار ثروت، دوازدهمین فرد ثروتمند جهان است.

خانم بتانکور ۶۸ ساله از سال ۱۹۹۷ میلادی عضو هیات مدیره شرکت محصولات آرایشی اورال هست. او پس از آن به ثروتمندترین زن جهان تبدیل شد که با مرگ مادر ۹۴ ساله‌اش در سال ۲۰۱۷ میلادی وارث اصلی این شرکت گردید. او در کنار بهره‌مندی از ثروت سرشاری که از پدر و مادرش به ارث برده، چند جلد کتاب عمدتا در موضوعات مذهبی نیز به چاپ رسانده است.

فرانسواز بتانکور رئیس یک بنیاد فعال در امور بشردوستانه نیز هست که در راستای پیشرفت فرانسه در علم و هنر فعالیت دارد. پس از حادثه آتش‌سوزی در کلیسای مشهور نوتردام شهر پاریس، او و دیگر اعضای خانواده بتانکور اعلام کردند که مبلغ ۲۲۶ میلیون دلار برای بازسازی آن خواهند پرداخت.

فرانسواز بتانکور و خانواده‌اش در مجموع در حال حاضر ۳۳ درصد از سهام اورال را در اختیار دارند.

آلیس والتون، تاجر آمریکایی

دومین زن ثروتمند جهان آلیس والتون ۷۲ ساله، تاجر آمریکایی و دختر سام والتون، بنیانگذار شرکت‌های زنجیره‌ای «وال‌مارت» با ثروتی حدود ۶۲ میلیارد دلار است. او هفدهمین فرد ثروتمند جهان نیز محسوب می‌شود.

او نیز به جای کار در شرکت والمارت مانند دیگر اعضای خانواده، ترجیح داده است که وقتش را صرف هنر کند و به همین دلیل سرمایه گذاری‌های گسترده‌ای را در بخش افتتاح موزه‌های هنری انجام داده است.

او همچنین در سال ۲۰۲۰ میلادی پس از شکست برنامه‌های بیمه همگانی در ایالات متحده، طرحی برای راه اندازی یک موسسه بهداشتی جامع در شهر بنتونویل را به اجرا گذاشت.

مکنزی اسکات، نویسنده و همسر سابق جف بزوس

پس از او مکنزی اسکات، نویسنده و همسر سابق جف بزوس مالک آمازون ثروتمندترین زن جهان محسوب می‌شود. او با ثروتی بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار در رتبه ۲۲ افراد ثروتمند جهان قرار دارد.

خانم مکنزی اسکات در سال ۲۰۱۹ میلادی پس از ۲۵ سال زندگی مشترک از جف بزوس طلاق گرفت و به این ترتیب ۲۵ درصد از سهام آمازون را صاحب شد.

او وعده داده که دست‌کم نیمی از دارایی‌هایش را در طول زندگیش ببخشد و به همین دلیل در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۵.۸ میلیارد دلار از دارایی‌اش را به ۵۰۰ سازمان غیرانتفاعی اهدا کرد.

خانم اسکات بار دیگر در ژوئن ۲۰۲۱ میلادی نیز از اهدای ۲.۷۴ میلیارد دلار دیگر به ۲۸۶ گروه فعال در امور بشردوستانه خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محبوبیت سرم تزریقی رشد مو و ضد چروک صورت، کارآفرین کره‌ای را میلیاردر کرد

چگونه اسرائیل به پناهگاه امن میلیاردرهای روسی بدل شد؟

۸ ستاره میلیاردر هالیوود چه کسانی هستند؟