آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در نیویورک جان دست کم ۱۹ نفر را گرفت

آتش‌سوزی در نیویورک
آتش‌سوزی در نیویورک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته شهردار نیویورک، علت این آتش سوزی مرگبار در دست بررسی است ولی طبق شواهد اولیه به نظر می‌رسد که منشا اولیه این حادثه یک وسیله گرمازا بوده است.

آگهی

آتش‌سوزی مهیبی روز یکشنبه در برانکس،شمالی‌ترین محله شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا دست کم ۱۹ کشته برجای گذاشت.

اریک آدامز، شهردار نیویورک از این حادثه به عنوان یکی از بدترین آتش سوزی‌های تاریخ این شهر یاد کرد و گفت علاوه بر ۱۹ قربانی بیش از ۶۳ نفر نیز در این میان مجروح شده‌اند که حال برخی از آنها وخیم گزارش می‌شود.

برخی منابع نیز با انتشار گزارشی در این خصوص از احتمال کشته شدن ۹ کودک در جریان این حادثه خبر داده و به نقل از آتش‌نشانان اعلام کرده‌اند که اغلب قربانیان بر اثر ایست قلبی جان باخته‌اند.

شهردار جدید نیویورک، افسر سابق آفریقایی-آمریکایی پلیس ایالات متحده که از اول ژانویه ماموریت خود را به عنوان شهردار آغاز کرده از آتش‌سوزی روز یکشنبه در یک ساختمان مسکونی در برانکس به عنوان یک تراژدی واقعی نه تنها برای این محله که برای کل شهر یاد کرد.

ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده ساختمانی را نشان می‌دهد که شعله‌های بزرگ آتش و دود غلیظ سیاه از پنجره‌های واحد‌های مسکونی آن خارج می‌شود.

به گفته شهردار نیویورک، علت این آتش سوزی مرگبار در دست بررسی است ولی طبق شواهد اولیه به نظر می‌رسد که منشا اولیه این حادثه یک وسیله گرمازا بوده است.

چهارشنبه گذشته، آتش سوزی مهیبی در یک ساختمان مسکونی در فیلادلفیا سبب کشته شدن ۱۲ نفر از جمله هشت کودک شده بود.

نیویورک، کلان شهری با ۹ میلیون نفر جمعیت به دلیل وجود ساختمان‌هایی گاه فرسوده و ضعیف در محله‌های مختلف خود از یک بحران بزرگ مسکن رنج می برد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویرانی‌های آتش‌سوزی حومۀ دنور؛ ساکنان با چشمان اشکبار به خانه‌هایشان بازگشتند

آتش‌سوزی گسترده در برج ۳۸ طبقه در هنگ‌کنگ

انفجار و آتش‌سوزی در سوئد؛ پلیس فرضیه خودروی بمب‌گذاری شده را مطرح کرد